Polska

Chcą zebrać 100 litrów krwi na 100-lecie! Ambitny cel doradztwa rolniczego.

2023-02-05 10:30:00 red za WODR

W tym roku doradztwo rolnicze w Polsce obchodzi 100-lecie istnienia. Wszystkie ośrodki doradztwa rolniczego w Polsce rozpoczęły akcje "100 litrów krwi na 100-lecie doradztwa rolniczego". Żeby do niej dołączyć wystarczy zgłosić się do swojego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do punktu mobilnego i podać hasło: „ODR”.

źródło: https://www.wodr.poznan.pl/
źródło: https://www.wodr.poznan.pl/

Akcję krwiodawstwa rozpoczął Sławomir Piotrowski, dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Do 1 września można zgłaszać się do oddziałów terenowych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do punktów mobilnych na terenie całego kraju i na hasło „ODR” oddawać krew.

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy.

Obchody 100. rocznicy doradztwa rolniczego w Polsce będą odbywały się przez cały rok w całej Polsce, w tym na Krajowych Dniach Pola Sielinko 2023, które odbędą się 3-5 czerwca w Sielinku.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczysta gala, która w połowie września odbędzie się w Warszawie.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ