Polska

Chcesz zobaczyć żubra z bliska? Odwiedź Pokazową Zagrodę Zwierząt w Gołuchowie!

2023-05-21 10:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Jedno z ulubionych miejsc wycieczek mieszkańców południowej Wielkopolski. Gołuchów i zlokalizowana tam Pokazowa Zagroda Zwierząt przyciąga położeniem i możliwością zobaczenia z bliska króla puszczy. Miejsce powstało właśnie z myślą o żubrach, ale obok tych majestatycznych zwierząt zamieszkały inne, równie ciekawe.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

Kiedy tylko pogoda sprzyja przy zagrodzie można spotkać tłumy. Szczególnie wiosną kiedy w zagrodzie pojawiają się młode żubrzątka. Każdego roku stado powiększa się o dwa, trzy a nawet cztery młode osobniki.

https://produkty-lokalne.pl/goluchowskie-stado-zubrow-powiekszylo-o-dwa-cielaki,611 

Tradycyjnie imiona wybierane są spośród propozycji nadesłanych przez miłośników żubrów na konkurs organizowany przez Ośrodek Kultury Leśnej. Każdy z nich musi otrzymać imię zaczynające się na „PO”.

https://produkty-lokalne.pl/po-ka-pu-pl-tajemnice-zubrzych-imion,534 

Przez ponad 40 lat przyszło w niej ponad 100 młodych żubrów. Część została w Gołuchowie, ale większość wyjechała w świat. Także sama zagroda kupuje nowe osobniki. Takie ruchy to konieczność dostarczenia zróżnicowanego materiału genetycznego.

http://www.okl.lasyonline.pl/goluchow,pokazowa-zagroda-zwierzat.html

Pokazowa Zagroda Zwierząt istnieje od 1977 r. Powstała z myślą o odradzającej się populacji żubra i konieczności tworzenia dla gatunku ośrodków hodowlanych. Ponad 20 hektarowa zagroda otoczona jest lasem. Może w niej mieszkać do 8 żubrów, które zajmują największą część. W mniejszych można zobaczyć koniki polskie, dziki i daniele.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ