Imprezy

Co jadł Mikołaj Kopernik?

2013-03-04 08:30:00 Jakub Chojak

Drób, czy dziczyznę, choć może ryby? A z warzyw kapustę, czy raczej rzepę? – podczas toruńskich Targów Turystycznych zwiedzający poznają smaki czasów Kopernikańskich. Ale nie tylko!

W czasie toruńskich Targów Turystycznych „Wypoczynek” 2014 (15-16.03.2014 r.) odbędzie się między innymi konferencja „Kuchnia Kopernikańska, czyli co jadł Mikołaj Kopernik?” Konferencja zorganizowana będzie w ramach Toruńskiego Festiwalu Smaków, którego opiekunem jest profesor Jarosław Dumanowski – znawca kuchni staropolskiej.

Gospodarze Targów pomyśleli także o konkursie kulinarnym, w którym wezmą udział kucharze z toruńskich restauracji. Poddani zostaną oni ocenie doświadczonych szefów kuchni z zaprzyjaźnionych zabytkowych miast położonych nad brzegiem Wisły, co stanowić ma wstęp do stworzenia wspólnego szlaku historyczno-kulinarnego.

A dodatkowo, jak informują organizatorzy – 8 marca 2014 r. w TVP 1 o godzinie 14.25 wyemitowany zostanie specjalny odcinek programu “Okrasa łamie przepisy”, który został nakręcony w Toruniu i poświęcony kuchni kopernikańskiej. Karol Okrasa złamie w nim pierwszy przepis z czasów Mikołaja Kopernika, a na kontynuację tej zabawy z kulinariami zapraszamy na Toruński Festiwal Smaków.

Targi Turystyczne „Wypoczynek” 2014 – Toruński Festiwal Smaków
Data: 15-16.03.2014 r.
Miejsce: Centrum Targowe „PARK”, ul. Szosa Bydgoska 3, Toruń
Więcej informacji: TORUŃSKI FESTIWAL SMAKÓW

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ