Polska

Dolny Śląsk przyciąga cybermaniaków. My zachęcamy by atrakcje z komputerowej gry zobaczył każdy

2021-03-21 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Mroczna atmosfera i tajemnicze zadanie dla posiadającego nadprzyrodzone zdolności głównego bohatera, a wszystko w fikcyjnym Red Creek Valley. Jednak czy na pewno fikcyjnym? Przemierzając świat, w którym osadzona jest akcja The Vanishing of Ethan Carter widzimy bardzo znajome krajobrazy. Niby nierealistyczna Ameryka, a bardzo przypomina Dolny Śląsk i jego główne atrakcje turystyczne. Nie inaczej. Twórca gry pochodzi właśnie z tego regionu i tworząc przestrzeń dla detektywistycznej łamigłówki inspirował się krajobrazem i budowlami znanymi mu od dziecka. Przy okazji rozkochując w nich fanów gry z całego świata przyjeżdżają by zobaczyć na żywo Red Creek Valley.

źródło: karpacz.pl
źródło: karpacz.pl

Może nieco inaczej, ale równie pięknie i tajemniczo. Dolny Śląsk jest inspirujący i tutaj natchnienia szukał założyciel The Astronauts, do przestrzeni, w której umieści bohaterów pierwszej wydanej przez swoją firmę gry. Nieco mroczny świat Red Creek Valley powstał dzięki technice fotogrametrii, czyli fotografowaniu prawdziwych obiektów pod wieloma kątami i w różnych perspektywach, co pozwala na uzyskanie realistycznej przestrzeni. Wydana w 2014 gra o zaginięciu tytułowego bohatera zdobyło wiele wyróżnień i nagród w tym brytyjski odpowiednik Oscara, czyli nagrodę BAFTA. Dzieło pochodzącego z Dolnego Śląska Adriana Chmielarza zachwyciło też graczy, którzy na własne oczy postanowili zobaczyć jak wyglądają oryginały przedstawionych w grze.

http://www.wlen.org.pl/atrakcje/jezioro_pilchowickie_zapora_pilchowicka_hydroelektrownia_pilchowice_zalew_pilchowicki.html

Przy okazji widzimy też niedaleka stacje kolejową i popularny od niedawna nieczynny most, który miał zostać wysadzony w innej amerykańskiej produkcji. Kiedy wieść o hollywoodzkich planach obiegła świat znalazły się osoby, które uratowały przeprawę i dały nadzieję na nowe życie.

https://www.nakolei.pl/most-pilchowicki-prawomocnie-wpisany-do-rejestru-zabytkow/

Śledczy o nadprzyrodzonych zdolnościach z The Vanishing of Ethan Carter, a wraz z nim fani gry pojawiają się także w okolicach Jeziora Złotnickiego. Trasa do zapory wiedzie przez dwa wykłute w skale tunele. Wrażenie robią schody spuszczające wodę, które zwane są schodami olbrzyma.

http://www.nowogrodziec.pl/index.php/turystyka/rzeka-kwisa

Także na Kwisie wybudowano zaporę w Leśnej. Jest to najstarszy tego typu obiekt w Polsce, którego budowę rozpoczęto w 1901 roku. Uruchomiono ją trzy lata później a w 1907 zaczęła działać tam elektrownia wodna.

http://www.atrakcjetechniki.karr.pl/pl/strony/1097.html

Innym obiektem podziwianym w grze jest most nad Bobrem i jedyna i niepowtarzalna świątynia Wang. Kościół wybudowano w Norwegii i przeniesiono do Karpacza.

http://wang.com.pl/

Detektyw Paulu Prospero wędruje po Red Creek Valley by rozwiązać zagadkę zaginięcia chłopca, który w tajemniczym liście poprosił o pomoc. W ślad za nim, ale już na Dolny Śląsk ruszyli maniacy wirtualnego świata by sprawdzić, że ten realny zapiera dech w piersiach. Potwierdzamy, bo wszystkie te miejsca odwiedziliśmy i zachęcamy, by poznać je osobiście. Bez względu na zainteresowania grami, bo cyberturystyka to nasza dla Was ciekawostka, która miała zainspirować do kolejnej podróży.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ