Polska

Dwa miasta – ludzkie i podziemne. Śladem wrocławskich krasnali

2021-03-15 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Zabawne i pomocne, czasami nieco złośliwe. Rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i przywołują sentymenty u dorosłych. Krasnale mają wiele twarzy i charakterów. Wystarczy sobie wyobrazić jaki ma być i gotowe. Nie tylko w bajce, bo także we Wrocławiu. W mieście, co krok można spotkać ich figurki, które upamiętniają miejsca, wydarzenia, postaci. Nie tylko znane, bo krasnala w stolicy Dolnego Śląska może postawić sobie każdy.

fot. KE
fot. KE

Wyprawa w poszukiwaniu wrocławskich krasnali to niesamowita frajda dla maluchów, ale też sporo radości dla dorosłych. Można iść na chybił trafił wypatrując figurek na ulicach, placach i obiektach. Pomocna może okazać się mapa, którą można kupić w każdym Centrum Informacji Miejskiej chociaż na tej zaznaczone są skrzaty tylko w ścisłym centrum miasta i jego najbliższej okolicy.  Kolejne lokalizacje wskaże też mobilny przewodnik. Obecnie jest ich prawie 400. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć każdego musimy na ich tropienie zaplanować sporo czasu i najlepiej założyć wygodne obuwie, bo czeka nas wycieczka po najodleglejszych i zaskakujących zakątkach miasta.    

https://visitwroclaw.eu/baza-krasnali

Krasnale są z nami od zawsze. Znamy je z podań i legend oraz bajek. W zależności od regionu kraju mają też różne nazwy oraz charakter, od tych pomocnych, przez nieszkodliwe, ale czasami złośliwe po wyjątkowo niedobre małe stworzenia. Jednak skąd krasnale i ich Podziemne Miasto we Wrocławiu? Teorii na ten temat jest sporo. Najlepiej przeczytać samemu.  

https://visitwroclaw.eu/skad-sie-wziely-krasnale

A może stworzyć kolejną historię na temat rodowodu wrocławskich krasnali inspirując się wycieczką szlakiem, który wytyczają po mieście? Pamiętajcie, spacerując stolicą Dolnego Śląska rozglądajcie się uważnie, niektóre krasnale przynoszą szczęście, inne uśmiech lub miłość. Każdy radość, że udało się go dostrzec.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ