Europa

Dwa polskie projekty ze wsparciem unijnego programu LIFE. Dla klimatu i środowiska

2020-11-27 08:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Ochrona mokradeł Puszczy Kampinowskiej oraz program umożliwiający poprawę powietrza na Opolszczyźnie to dwa polskie projekty otrzymały dofinansowanie w ramach unijnego projektu LIFE. Celem funduszu jest dbanie o bioróżnorodność, ochronę środowiska i niwelowanie zmian klimatu, oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi czy edukację w tym zakresie. W ramach działania wsparcie otrzyma ponad 120 różnego rodzaju przedsięwzięć, których łączna wartość osiągnie prawie 590 milionów euro.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Z tego wsparcie z projektu LIFE to ponad 280 milionów euro, które trafi do wszystkich krajów Unii Europejskiej na projekty ubiegające się o współfinansowanie szeroko pojętych przedsięwzięć ekologicznych. Tegoroczna kwota przeznaczona zatwierdzona przez Komisję Europejską jest o 37% większa od zeszłorocznej, co pokazuje przyspieszenie działań na rzecz ochrony środowiska tak by w 2050 roku Europa była neutralna dla klimatu.

Wsparcie otrzymają także dwa polskie projekty. Kampinos WetLife, którego celem jest ochrona mokradeł Puszczy Kampinoskiej oraz projekt województwa opolskiego, który ma pomóc we wdrożeniu spójnego systemu zarządzania jakością powietrza w regionie.

WIĘCEJ O PROJEKCIE LIFE I PROGRAMACH, KTÓRE OTRZYMAJĄ WSPARCIE PRZECZYTACIE NA STRONIE - https://ec.europa.eu/poland/news/201116_LIFE_pl 

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ