Europa

EDEN 2023. Komisja Europejska szuka miasta, które wzorcowo wprowadza zrównoważoną turystykę i zielone transformacje

2022-04-09 14:01:54 redakcja@produkty-lokalne.pl

Komisja Europejska poszukuje Modelowy Ośrodek Turystyczny Europy 2023. Konkurs skierowany jest do małych miast, które mogą pochwalić się osiągnięciami w obszarze zrównoważonej turystyki i praktyki w zakresie zielonej transformacji.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Organizatorem jest Komisja Europejska, ale mogą w nim brać udział także miasta spoza UE. Warunkiem jest uczestniczenie w programie COSME oraz ilość mieszkańców - między 25 a 100 tys.  
 
Konkurs jest kilkuetapowy. Najpierw zgłoszenia oceniają eksperci z dziedziny zrównoważonego rozwoju. Oni wybiorą trzech finalistów. Następnie przedstawiciele tych miast będą musieli zaprezentować wdrożone przez siebie rozwiązania przed jury, które wybierze zwycięzcę. Nagrodą jest tytuł Modelowego Ośrodka Turystycznego 2023 roku. -Zwycięski ośrodek uzyska status pioniera zrównoważonej turystyki zaangażowanego w realizację celów Europejskiego Zielonego Ładu i otrzyma wsparcie ekspertów w zakresie promocji i brandingu przez cały 2023 rok. W zeszłorocznej edycji zwyciężyło miasto Middelfart z Danii - przypomina Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca 2022 r., do godziny 17:00. Laureata poznamy w listopadzie 2022 r. Szczegóły konkursu oraz sposób zgłoszenia na stronie:
 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ