Polska

„Ferie z żubrem"

2021-01-11 10:30:00 OKL Gołuchów/Alicja Antonowicz

Wystartowały „Ferie z żubrem". Przez kolejnych pięć dni OKL Gołuchów zaprasza dzieci do wspólnej nauki i zabawy. Podczas Ferii dowiemy się, jak wygląda i zachowuje największy ssak lądowy Europy, co je, kiedy się rodzi i dlaczego jest chroniony. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

fot. OKL Gołuchów
fot. OKL Gołuchów

Opowieściom o żubrze towarzyszą quizy, kolorowanki, a także wierszyk o żubrzątku. Dla tych, którzy wezmą udział w edukacyjnej zabawie, wytrwają przez pięć kolejnych dni (11–15 stycznia) i zrealizują zaproponowane przez pracowników OKL zadania, zaplanowane są atrakcyjne nagrody: książeczki o żubrach, maskotki, turystyczne worki oraz breloki z jego wizerunkiem.

Zadania dedykujemy trzem grupom wiekowym: 3–6 lat, 7–9 lat, 10–13 lat. Zachęcamy do spędzenia ferii w towarzystwie żubra. Zdobyte wiadomości dobrze będzie utrwalić w trakcie bezpośredniej obserwacji zwierząt w naszej zagrodzie. Aktualnie w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie można oglądać stado składające się z 6 żubrów – informuje Alicja Antonowicz Kierownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Strona internetowa OKL Gołuchów - https://www.okl.lasy.gov.pl/ 

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ