Polska

Green Velo - rowerowy szlak po wyjątkowych krainach

2021-02-26 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Pięć województw z wieloma atrakcjami i doskonałą bazą na postoje i noclegową oraz ponad 2 tysiące kilometrów ścieżek dla jednośladów. Raj dla cyklistów? Nie inaczej. Wschodnia ściana Polski to obowiązkowy punkt dla wszystkich, którzy kochają rowerowe wyprawy. Wjeżdżając na szlak Green Velo dreszczyk emocji poczują wytrawni cykliści, a wsiadający na jednoślad amatorsko na pewno odpoczną. Wszyscy wykręcą kilometry w niezwykłym krajobrazie.

źródło: greenvelo.pl
źródło: greenvelo.pl

Green Velo to najdłuższy szlak rowerowy w Polsce. Biegnie przez pięć województw i tyle samo parków narodowych. Liczący ponad 2 tysiące kilometrów szlak to nie tylko odpowiednio oznakowany trakt, który pozwoli przemierzyć rowerem wschodnią część kraju, ale także mnóstwo innych atrakcji.

Wybierając Green Velo można zaplanować krótkie wycieczki krajoznawcze, ale też spokojnie dłuższe trasy, bo szlak to sporo miejsc odpoczynku i noclegowych, co pozwala zmęczyć się na jednośladzie i przy okazji poznać atrakcje wschodniej części Polski.  

https://greenvelo.pl/72

Mowa o walorach przyrodniczych - Roztoczański Park Narodowy w województwie lubelskim oraz Wigierski Park Narodowy, Biebrzański Park narodowy, Narwiański Park Narodowy i Białowieski Park Narodowy w podlaskim. Teren to ostoja dla wielu gatunków roślin i zwierząt, często wyjątkowych i unikatowych. Zachwycając się dziełem Matki Natury można zachwycić się dziełem człowieka. Szlak to także wiele miast, miasteczek i wsi z bogatą historią oraz ciekawą zabudową. Charakterystyczną dla wschodnich połaci. A kiedy zmorzy wyprawa jest gdzie odpocząć. Tworząc szlak Green Velo jego pomysłodawcy pamiętali o wyjątkowości kuchni każdego z terenów, przez który przebiega wic można spróbować regionalnej kuchni. A co bardziej regeneruje i daje siły by wyruszyć w dalszą trasę niż tradycyjne dania?  

Szlak jest nie tylko doskonale rozbudowany, ale też oznaczony. Podróż można zaplanować w najdrobniejszym szczególe dzięki stronie internetowej oraz specjalnej aplikacji, która prowadzi rowerzystów w trakcie wyprawy i podpowiada, gdzie warto zboczyć z głównego traktu, gdzie odpocząć, zjeść i co zwiedzić. 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ