Imprezy

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL już w piątek w Kielcach!

2016-04-03 11:00:00 Jakub Chojak

Bogactwo folkowych strojów, najcenniejsze smaki regionów, a do tego taniec i śpiew – to przepis na wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom polskiej wsi. IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL odbędą się od 7 do 9 kwietnia 2017 roku w Targach Kielce. Podczas wystawy zaplanowano konferencję naukową „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich” oraz cykl ciekawych, bezpłatnych warsztatów.

AGROTRAVEL to jedyna w swoim rodzaju, wyspecjalizowana pod kątem produktu turystyki wiejskiej impreza wystawiennicza. Wydarzenie, co roku jest platformą do spotkań nowych przedsiębiorców z potencjalnymi, biznesowi partnerami. Tutaj, co roku nawiązywane są biznesowe relacje, których wynikiem jest rozwój markowych i sieciowych produktów turystyki wiejskiej. Impreza co roku przyciąga do Targów Kielce blisko 20 tysięcy zwiedzających.

Rozmowy o turystyce i warsztaty dla zwiedzających

Podczas targów można zapoznać się z ofertą wystawców z całej Polski. Ponadto wystawie towarzyszy wiele wydarzeń merytorycznych, a wśród nich konferencje i warsztaty podejmujące tematy najważniejsze dla branży. W programie imprezy znajdują się również prezentacje artystyczne zespołów ludowych, degustacje potraw regionalnych, a także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych.

Mocnym punktem tegorocznej edycji będą konferencja naukowa „Turystyka prozdrowotna na obszarach wiejskich”, której tematyka skupiona będzie na tworzeniu i komercjalizowaniu marek turystycznych. W ramach wydarzenia zaplanowano również panel dotyczący najnowszych trendów w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Doskonałym uzupełnieniem konferencji będą zagadnienia związane z dotacjami na rozwój turystyki i zachowanie dziedzictwa kulturowego.

Jak co roku dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się bezpłatne warsztaty. O tym, że chętnych do udziału w warsztatach może być dużo, najlepiej przekonują tytuły poszczególnych spotkań z ekspertami. Akupunktura i ziołolecznictwo w medycynie chińskiej, joga hormonalna, czy substancje bioaktywne naturalnie występujące w żywności – innowacja w prewencji i leczeniu chorób, odchudzaniu i poprawie jakości życia, to zaledwie kilka spośród bogatego wachlarza tematów.

Siła agroturystyki tkwi w partnerach

Regionem Partnerskim targów AGROTRAVEL 2017 jest Województwo Łódzkie, w którym tradycje są wciąż żywe. Niezliczone koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i organizacje dbają o ich podtrzymanie, wspierają lokalnych wytwórców i artystów, pamiętają o przekazywaniu wiedzy młodym pokoleniom i o pokazywaniu efektów swojej pracy publicznie. Wyjątkowym sposobem na zachowanie kultury obszarów wiejskich są produkty kulinarne. Zalewajka, żelazne kluski, słodki sok jabłkowy to produkty, z których słynie łódzka wieś. O tym, czym jest tatarczuch, trzepka lub kugiel będzie można przekonać się w czasie targów Agrotravel, na stoisku Województwa Łódzkiego.

W tym roku partnerami targów AGROTRAVEL są także: Przewozy Regionalne, prezentujące swój nowy brand, czyli markę Polregio, Lokalna Organizacja Turystyczna Moc Ponidzia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Jurapark Bałtów, Polska Organizacja Turystyczna, Izba Gospodarcza Krąg Turystyki Zdrowotnej, Polska Federacja Turystyki Wiejskiej Gospodarstwa Gościnne, Uzdrowisko Busko Zdrój oraz Instytut Geografi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Udział w nadchodzącej edycji potwierdziły już licznie Lokalne Grupy Działania, stowarzyszenia i gospodarstwa agroturystyczne, producenci żywności tradycyjnej i producenci regionalnych produktów z całego kraju.

Relację z Targów w Kielcach będziecie mogli przeczytać na portalu produkty-lokalne.pl!

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ