Polska

Kolorowy Szlak Karpia

2021-06-09 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Sporych rozmiarów i różnobarwne figury ryb prowadzą po Kolorowym Szlaku Karpia. Stworzony z myślą o dzieciach może być też wyzwaniem dla dorosłych. Trasa to 30 punktów w najciekawszych miejscach Doliny Baryczy, a w każdym z nich trzeba zdobyć pieczątkę na specjalnej mapie.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

Limitu czasowego na uzupełnienie całej mapy organizatorzy szlaku nie wyznaczyli. Dlatego nie musimy się spieszyć zdobywając pieczątki przy okazji poznawania niezwykłych miejsc w Dolinie Baryczy. Wędrówka jej ścieżkami powinna być powolna, tak by nic nie umknęło naszej uwadze.

Kolorowy Szlak Karpia to 30 sporych rozmiarów rzeźb ustawionych w miejscach o ciekawych walorach przyrodniczych, zabytków wartych odkrycia i rekreacji oraz rozrywki dla całej rodziny. Figury ustawiono na terenie 8 gmin zlokalizowanych na terenie województw dolnośląskiego i wielkopolskiego, przez które przepływa Barycz wpisana w obszar NATURA 2000.

Najwięcej kolorowych karpi, który króluje w tutejszych hodowlach można znaleźć w gminie Milicz. W pozostałych jest od kilku do pojedynczych okazów. Takie znajdziemy w gminach Odolanów i Sośnie.

https://dnikarpia.barycz.pl/wiecej-o-szlaku-45

Zbierając pieczątki przy okazji można poznać unikatowy na skalę świata region Doliny Baryczy, który zapewnia sporo atrakcji. Największą jest oczywiście możliwość obcowania z przyrodą w rezerwacie Stawy Milickie.

https://produkty-lokalne.pl/rajska-dolina-wyprawa-nad-stawy-milickie-zdjecia,641 

Kolorowy Szlak Karpia to jeden z pomysłów na poznanie Doliny Baryczy. Szczególnie polecany jest rodzinom z dziećmi, dla których zbieranie pieczątek jest dodatkową atrakcją.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ