Lokalność

Krasnele wrocławsko-unijne. Nowe skrzaty w stolicy Dolnego Śląska czekają na imiona

2020-12-07 09:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Zamieszkały na parapecie i czekają na imiona. Dwa krasnale to nowi lokatorzy Domu Europy we Wrocławiu. Skrzaty są jednym z symboli miasta i pojawiają się w najważniejszych jego miejscach. Mają swoje atrybuty i oczywiście nazwy. A jakie otrzymają nowe wrocławskie krasnale?

fot. KE
fot. KE

Krasnale to dziewczynka i chłopiec. Przyjaciele? Para? Trzymają się za ręce i widać między nimi nić porozumienia. A otacza ich wspólnotowa flaga z gwiazdami. Symbolizują Polskę i Unię Europejską? Nie inaczej. Jednak jeszcze potrzebują imion. Oczywiście odpowiednich do lokalizacji i znaczenia.

W konkursie na wymyślenie imion dla nowych wrocławskich krasnali może wziąć każdy. Najciekawsze propozycje będą oczywiście nagrodzone. Imiona, które otrzymają krasnale poznamy 17 grudnia 2020 roku.

https://ec.europa.eu/poland/events/201201_krasnale_pl

Para krasnali, która zamieszkała na parapecie Domu Europy przy ul. Widok 10 to jedne z ponad 400 jakie spotkamy wybierając się do Wrocławia. Małe ludziki mają instytucje publiczne, kultury, organizacje, ale też osoby znane w mieście i prywatne, które w ten sposób chciały zaznaczyć swoje przywiązanie do miasta.

Niebawem więcej o wrocławskich krasnalach.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ