Miód

Miody tworzone z pasją - poznajcie Borowskie Miody!

2021-04-01 11:32:29 reklama@produkty-lokalne.pl

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie Miody łączy ze sobą dziesiątki lat doświadczenia z pasją - Bycie pszczelarzem to dla nas nie tylko zawód, ale także pasja i tradycja, którą chcemy przekazywać dalej - mówią Monika i Krzysztof Zalewscy. Produkty docenili także czytelnicy portalu produkty-lokalne.pl - "Miód Leśny" uzyskał tytuł Produkty Lokalnego Lutego 2021. 

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie
Gospodarstwo Pasieczne Borowskie

Borowskie Miody

Gospodarstwo Pasieczne Borowskie Miody to pasieka rodzinna zajmująca się pszczelarstwem od 4 pokoleń. Właścicielem jest Krzysztof Zalewski, który prowadzi również zajęcia praktyczne dla uczestników kursów pszczelarskich w Płocku.

Pan Krzysztof wraz z żoną Moniką cały rok troszczą się o kondycję rodzin pszczelich mając na uwadze ich naturę oraz zmieniające się potrzeby.

Nasze pasieki liczą około 300 uli, czyli rodzin pszczelich, które zbierają nektar na pożytkach w województwie mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Część z nich to pasieki stacjonarne, które stacjonują na terenach leśnych w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym.

Bycie pszczelarzem to dla nas nie tylko zawód, ale także pasja i tradycja, którą chcemy przekazywać dalej.

Pasieka Borowskie Miody posiada Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny – 14195617, który pozwala na sprzedaż bezpośrednią naszych miodów i ziołomiodów.

W 2019 roku dostaliśmy też pozwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii na sprzedaż naszych produktów w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego RHD, dzięki czemu możemy mieszać nasze miody z różnymi dodatkami.

Posiadamy również Certyfikat Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

 

Prawdziwe polskie miody

W zeszłym roku założyliśmy sklep internetowy, w którym sprzedajemy bezpośrednio nasze miody i produkty pszczele, które to posiadają ogrom wartości odżywczych i leczniczych.

W ofercie mamy miody tradycyjne odmianowe (w zależności od roku występowania): rzepakowy, leśny wielokwiatowy, gryczany, faceliowy, lipowy, mniszkowy, akacjowy, nektarowo-spadziowy, wrzosowy.

Z miodem rzepakowym lub leśnym ucieramy z owocami liofilizowanymi ostatnio popularne miody smakowe. Dzięki liofilizacji owoce te nie tracą swoich właściwości i wzbogacają nimi miód.

Dla jednych jest to nie do przyjęcia i wolą miody tradycyjne. Natomiast inni uwielbiają takie połączenia i zajadają miody smakowe łyżkami.

Od kilku lat z powodzeniem produkujemy również ziołomiody, niedoceniane i wyjątkowe produkty wytwarzane przez pszczoły. Ziołomiody powstają ze specjalnie przygotowanych pożywek na bazie odpowiednich ziół leczniczych. Takie pożywki podajemy pszczołom a one przerabiając to zostawiają swoje enzymy i produkują ziołomiód.

Ziołomiody mają w swoim składzie witaminy i biopierwiastki oraz substancje czynne pochodzenia roślinnego.

Zapraszamy serdecznie wszystkich smakoszy miodu do naszego sklepu: https://www.borowskiemiody.pl/ 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ