Polska

Najstarsze i najtrwalsze. Miłorząb poprawia pamięć, spłyca zmarszczki i wzmacnia potencję

2023-03-07 12:02:05 redakcja@produkty-lokalne.pl

Miłorząb rośnie na Ziemi od 300 milionów lat – najprawdopodobniej to najstarsze drzewo na naszej planecie. W medycynie wykorzystywany jest od tysiącleci. Jego niezwykłe właściwości jako pierwsi poznali Chińczycy skąd roślina pochodzi. Jest też wyjątkowo wytrzymały na szkodniki, zmiany klimatu i środowiska. Ciekawostką jest, że osobniki żeńskie i męskie rosną na oddzielnych drzewach.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Najcenniejsze są charakterystyczne szerokie liście miłorzębu. Właśnie w nich ukrywa się ponad 60 substancji, z których korzysta medycyna naturalna, konwencjonalna oraz kosmetyka.

Przede wszystkim miłorząb usprawnia działanie mózgu. Zwiększa przepływ krwi i zapobiega zwapnieniu naczyń. Sprawdza się przy zawrotach głowy i szumach usznych. Zwiększa koncentrację oraz poprawia pamięć. Polecany jest osobom z objawami demencji oraz przy chorobie Alzheimera.

Preparaty z miłorzębu łagodzą też objawy depresji.

Roślina wzmacnia i hamuje nie tylko procesy starzeniowe mózgu. Wykorzystywana jest także w kosmetykach zmniejszających oznaki starzenia się skóry. Miłorząb dodawany jest do kremów przeciwzmarszczkowych i antycellulitowych. Ponieważ dobrze wpływa na naczynia krwionośne stosowany jest także w kosmetykach do cery naczynkowej.

Miłorząb uznawany jest za najstarsze drzewo na świecie. I długowieczne. Żyje nawet 4 tysiące lat. Pierwsze nasiona wytwarza dopiero po około 40 latach. Nasiona są jadalne. Najczęściej podawane są gotowane lub pieczone.

Narośla, które pojawiają się na pniu drzewa uznawane są za symbol płodności i urodzaju. Dlatego roślina spożywana jest na potencję.

Jego ojczyzną są Chiny chociaż do Europy przywędrowała z Japonii dlatego często nazywana jest miłorzębem japońskim.

Funkcje ozdobne ma tylko miłorząb męski.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ