Polska

Nowe logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

2022-11-07 14:09:39 WODR w Poznaniu

Nowoczesne, bardziej uproszczone, a jednocześnie nierozerwalnie kojarzące się z rolnictwem poprzez symbol kłosa – takie jest nowe logo Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

WODR w Poznaniu
WODR w Poznaniu

Nowy logotyp będzie zdecydowanie lepiej oddawał wartości, którymi kierujemy się w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania w rolnictwie, ale jednocześnie pamiętamy o rolniczych tradycjach, które staramy się kultywować. Te wartości są zauważalne w nowym logotypie – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu już od kilku lat promuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania w rolnictwie, zachęcając jak najwięcej rolników, by unowocześniali swoje gospodarstwa.

Efektem prac WODR jest również utworzenie ogólnopolskiej platformy doradczej eDWIN, która od czerwca 2022 roku wspomaga rolników w podejmowaniu decyzji dotyczących ochrony roślin.

Ponadto w ramach prac nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii w rolnictwie, WODR w ubiegłym roku wdrożył usługę Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do ochrony kukurydzy. Na co dzień Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu realizuje również inne projekty zmierzające do cyfryzacji i unowocześniania rolnictwa.

Jednocześnie WODR ściśle współpracuje także z organizacjami i grupami kultywującymi rolnicze tradycje i historię, jak na przykład Koła Gospodyń Wiejskich. Dużą rolę w działalności Ośrodka odgrywa troska o rolnicze i wielkopolskie zwyczaje oraz promowanie ich wśród następnych pokoleń.

Powyższe wartości znalazły swoje odzwierciedlenie w nowym logotypie WODR. Symbol kłosa rosnącego na polu jednoznacznie nawiązuje do rolniczych tradycji, zaś uproszczony i nowoczesny charakter nawiązuje do działalności Ośrodka promującej nowatorskie rozwiązania w rolnictwie.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ