Lokale

Odkryj na nowo historyczne miejsca Poznania. Restauracja Bazar 1838 zaprasza do zielonej oazy w samy centrum miasta.

2020-12-30 14:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Bazar Poznański to jeden z symboli miasta. Jego mury odwiedzane tak chętnie przez wybitnych Polaków, jak Wojciech Korfanty, Ignacy Paderewski, Józef Piłsudski czy Henryk Sienkiewicz, były również tłem wielu wydarzeń kulturalnych i spotkań towarzyskich.

fot. Restauracja Bazar 1838
fot. Restauracja Bazar 1838

Dziś oprócz funkcji biurowca i galerii handlowej Bazar Poznański to również restauracja Bazar 1838, która nawiązuje do pierwotnej roli tego miejsca, czyli skupiania ludzi w celach towarzyskich i biznesowych.

Wejście od strony ulicy Paderewskiego utrzymane w stylu francuskiego bistro z historycznymi zdjęciami na ścianie skrywa jedno z najbardziej urokliwych miejsc w obrębie starego miasta - pełne egzotycznych roślin patio, które dzięki przeszklonemu dachowi, wypełnia naturalne dzienne światło, to wyjątkowa wizytówka Bazar 1838.

Na Gości czeka zawsze uśmiechnięta i gotowa odpowiedzieć na wszelkie pytania obsługa, która doskonale doradzi i podzieli się swoją wiedzą na temat potraw, wina, a nawet miejsc, których nie można pominąć będąc w Poznaniu.

Wśród dań, nad których przygotowaniem czuwa od wielu lat utalentowany, wieloletni szef kuchni – Jakub Walczak – znajdziemy zarówno propozycje kultowe, jak tatar wołowy czy pół pieczonej kaczki koniecznie z pyzami (regionie poznańskim to te kluchy na parze, a nie faszerowane kulki ziemniaczane) oraz dania sezonowe, które inspirowane są kuchnią europejską.

Przysłowiową wisienką na torcie są słodkości z pracowni cukierniczej, którą zarządza Tomasz Mrowiński – laureat wielu konkursów z wieloletnim doświadczeniem. Jego talent i smak został doceniony podczas zeszłorocznego plebiscytu Gazety Wyborczej na najlepsze rogale świętomarcińskie.

Restauracja położona w zabytkowym budynku w sercu Poznania jest doskonałym miejscem odpoczynku, spotkań towarzyskich i biznesowych, a nawet miejscem do pracy.


Oprócz restauracji, w budynkach Bazaru Poznańskiego znajduje się także jedna z najpiękniejszych w Polsce sal balowych, nazywana „Salą Białą”, przeznaczona do organizacji najbardziej ekskluzywnych przyjęć i balów. Dziś, jak za dawnych lat, odbywają się tam koncerty, galowe obiady, konferencje, bankiety i wesela.Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.bazar1838.pl i na profilach w social mediach:

https://fb.me/RestauracjaBazar1838

https://www.instagram.com/restauracjabazar1838/

 

Restauracja BAZAR 1838

ul. Paderewskiego 8

61-770 Poznań

tel. 61 222 68 64

mail: rezerwacje@bazar1838.pl

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ