Miód

Pasieka Siedlisko Henryk Zaremba – wzorowa pasieka na Dolnym Śląsku

2015-11-28 11:00:00 Jakub Chojak

Pasieka Siedlisko Henryk Zaremba w Starym Wielisławiu w okolicach Kłodzka na Dolnym Śląsku współtworzy wyjątkową markę Sudeckich Miodów Kotliny Kłodzkiej od 2013 r. Samym pszczelarstwem pasieka zajmuje się od 1996 r. i posiada w ofercie m.in. miody odmianowe oraz pyłek pszczeli. W 2015 r. pasieka uzyskała tytuł Wzorowej Pasieki Dolnośląskiego Związku Pszczelarzy.

Sudeckie Miody Kotliny Kłodzkiej to marka miodów naturalnych pozyskiwanych wyłącznie na terenie Kotliny Kłodzkiej. Pasieki położone są w zróżnicowanym pod względem pożytków obszarze, gdzie bogactwo miododajnych roślin zapewnia warunki do pozyskania najwyższej jakości miodu. – Prowadzimy również pasiekę w najwyższym miejscu miasta Kłodzka – na Twierdzy Kłodzkiej – podkreśla właściciel, Henryk Zaremba. W ofercie dostępny jest również pyłek pszczeli – oczyszczony i osuszony.

Pasieka Siedlisko Heryk Zaremba oferuje miody odmianowe z terenów leśnych, jak i uprawnych z miejsc, gdzie brak przemysłu i czyste zdrowe powietrze zapewniają prawidłowy rozwój rodzinom pszczelim oraz sprzyjają pozyskaniu najwyższej jakości miodu.

Miód w naszej ofercie jest pozyskany zgodnie z pszczelarską tradycją.
Jest to Honey for you. W naszych pasiekach pszczoły są najważniejsze, a ich
zdrowie i prawidłowy rozwój jest dla nas priorytetem
 – dodaje Henryk Zaremba.

Obecnie Pasieka posiada w ofercie również naturalne miody odmianowe: wielokwiatowy wiosenny, rzepakowy, miód z Twierdzy Kłodzkiej, wielokwiatowy letni, lipowy, gryczany oraz nektarowo-spadziowy.

Dodatkowo w okresie wiosenno-letnim w każdy czwartek w godzinach 17 – 19 Pasieka Siedlisko Henryk Zaremba oferuje możliwość zwiedzenia pasieki przez osoby indywidualne. Grupy zorganizowane do 20 osób muszą ustalić termin telefonicznie lub mailowo z pszczelarzem. Dla dzieci pasieka posiada stroje ochronne.

Zwiedzający poznają historię pszczelarstwa, dowiadują się, czym jest nektar, czym miód, jakie są odmiany miodu oraz poznają jego znaczenie w życiu człowieka, biologię i budowę pszczoły, sposoby pozyskania miodu, a także pyłku pszczelego. A to wszystko wśród pracujących pszczół, w otoczeniu kwitnących kwiatów, krzewów i drzew.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ