Polska

Pierogi wysoko w światowym rankingu TasteAtlas.

2023-01-31 11:49:51 red

Zestawienie dotyczy dań ulicznych, które można kupić na straganach lub targowiskach. Oceny wystawiają sami smakosze.

źródło: https://www.tasteatlas.com/
źródło: https://www.tasteatlas.com/
TasteAtlas to witryna poświęcona jedzeniu z całego świata. Poleca, opisuje i ocenia dania uliczne z różnych zakątków świata.
 
 
Jest "drogowskazem" dla osób, które lubią dobrze zjeść, ale przede wszystkim w czasie podroży chcą spróbować tradycyjnych dań przygotowanych z lokalnych produktów i serwowanych przez takowe restauracje i bary. TasteAtlas ma skatalogowanych ponad 10 tys. potraw i napojów. Wszystkie są dokładnie opisane. Przy niektórych podany jest przepis z czasem przygotowania. W platformą współpracuje prawie 50 tys. osób, które opisują swoje doznania smakowe po spróbowaniu lokalnych specjałów w miejscu, które odwiedziły.

Każde danie jest oceniane. W ten sposób powstaje ranking najlepszych regionalnych ulicznych dań świata. 
 
 
Serwowane w Polsce pierogi ruskie w ostatnim zestawieniu otrzymały 4,6 gwiazdek na 5 - tyle samo co np. gyros, burek, doner kebab - co dało im czwarte miejsce. Więcej zdobyły m.in. pizza al taglio, tacos czy carnitas. Podium należy do roti canai (indyjskie danie z płaskiego chleba) i lumpiang shanghai (filipińska przystawka smażona w głębokim tłuszczu), którym oceniający przyznali 4,9 gwiazdek.
 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ