Polska

Pobudzająca moc żywiołów. Koniecznie odwiedźcie Ogród Zmysłów w Poddębicach

2021-06-27 13:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Kilkadziesiąt minut, w których zmysły połączyły się z żywiołami, dając radość i przyjemny odpoczynek. A Poddębice odwiedziliśmy by zobaczyć ponoć najpiękniejszy renesansowy dwór w Polsce. Rezydencja owszem warta zobaczenia, ale stworzony w otaczającym go parku Ogród Zmysłów to jedno z takich miejsc, które pozytywnie zaskakuje.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

Niby park jakich wiele wokół dawnych rezydencji. I pewnie mógłby pozostać niewielkim skrawkiem zieleni z wytyczonymi alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów, który daje możliwość spacerów wśród zieleni.

Mógłby, bo część przestrzeni wokół dworu, który przyciągnął nas do Poddębic zamieniono w Ogród Zmysłów – dotyku, węchu, orientacji, słuchu i wzroku. Każdy naturalny element parku – roślinność, ptaki, kamienie, woda w połączeniu z ustawionymi specjalnymi elementami – labiryntami, przeszkodami, dzwonkami wietrznymi, wodnymi ścianami, zapachowymi tunelami pozwalają pobudzić zmysły, zaskakują, wabią i pozwalają nawet dorosłym na kilkadziesiąt minut ciekawie spędzonego czasu. Tym bardziej dla dzieci, których kiedy byliśmy w poddębińskim parku sporo bawiło się w Ogrodzie Zmysłów, a miejsce dodatkowo zaprojektowano tak by mogły z niego korzystać osoby z różnego rodzaju niedorozwojami fizycznymi i psychicznymi. Relaks, zabawa, nauka. Niby niewiele, a jednak gratulacje dla pomysłodawców i projektantów.

Jeśli będzie w okolicach to koniecznie zatrzymajcie się na mały spacer i pobudźcie swoje zmysły – i podkreślamy to nie żaden land z niekończącą się ilością ekstremalnych zabawek, to możliwość poczucia jak bardzo zależymy od natury. My do Poddębic wrócimy, bo niestety w czasie naszej wizyty nie działały fontanny i wodospad.

Ogród Zmysłów powstał w ramach projektu „Kraina bez barier w Poddębicach, rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego oraz nabrzeża Neru”. Koszt prac to prawie 9 milionów złotych z czego niespełna 2 miliony 4 tysiące złotych gmina dostała Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ