Polska

Rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

2021-07-05 11:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za UMWW

Do XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” złożono 284 projekty, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z regulaminem konkursu. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 256 projektów. 21 czerwca Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził zgodę na przekazanie 137 jednostkom samorządu terytorialnego pomocy finansowej i zawarcia w tej sprawie umów.

zdjęcie ilustracyjne/arch. UMWW/fot. Gmina Ceków-Kolonia - Zagospodarowanie placu w miejscowości Morawin
zdjęcie ilustracyjne/arch. UMWW/fot. Gmina Ceków-Kolonia - Zagospodarowanie placu w miejscowości Morawin

Projekty, które otrzymują dofinansowanie wyczerpują kwotę 5  500 000 zł zabezpieczoną w budżecie na realizację konkursu. Kwota ta uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 20 maja br. została zwiększona z pierwotnych 4,5 mln zł do 5,5 mln zł. Dzięki temu dofinansowanie otrzymała podobna liczba projektów jak w latach ubiegłych. W tej edycji zwiększono bowiem, w stosunku do poprzednich, maksymalną kwotę dofinansowania pojedynczego projektu do 50 tys. zł.

Realizacja dofinansowanych projektu możliwa jest najpóźniej do 15 listopada.

Lista rankingowa projektów przyjęta została Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 2 czerwca 2021 r.

Lista jednostek samorządu terytorialnego, którym udzielona została dotacja przyjęta Uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z 21 czerwca 2021 r.

Uchwała Zarządu Województwa Wielkopolskiego z 20 maja 2021 r. zwiększająca maksymalną wielkość dofinansowania projektów wyłonionych w konkursie.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ