Polska

Tajemnice podlaskich obyczajów. Muzeum Kultury Wsi zachwyca na żywo, zachęca on-line

2021-02-08 11:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Kultura ludowa to wachlarz obyczajów, przesądów i rytuałów. Część odeszła w zapomnienie, inne trwają, chociaż często nie zdajemy sobie sprawy z ich pochodzenia. Ciekawi jak wyglądała noc Świętojańska, czym było chodzenie z królewną i jakie zwyczaje towarzyszyły kiszeniu kapusty? Dzięki Podlaskiemu Muzeum Kultury Ludowej możemy poznać szczegóły towarzyszące wydarzeniom, które miały stałe i wręcz magiczne miejsce w kalendarzu naszych przodków. Miejsce warto odwiedzić, a jeśli nam nie podłodze to wystarczy zajrzeć na stronę muzeum, które także on-line pozwala przyjrzeć się bliżej kilku ciekawym zwyczajom.

źródło: http://www.skansen.bialystok.pl/e-muzeum/
źródło: http://www.skansen.bialystok.pl/e-muzeum/

Wirtualne muzeum to namiastka tego, co dostaje poszukiwacz przeszłości zaglądając do podkarpackiej placówki, która przybliża życie tamtejszej wsi. Można wybrać się w internetową podróż po wystawach i poznać pracę muzealników.

Dodatkowym wabikiem jest możliwość odkrycia obrzędów i towarzyszących im zwyczajów, które przez stulecia były kultywowane przez mieszkańców krainy. Teraz żyją dzięki lokalnym zespołom folklorystycznym, które z pieczołowitością odtwarzają dawne zwyczaje. A w e-muzeum można zobaczyć jak celebrowano poszczególne. W kilkunastu krótkich filmach pokazane są szczegóły najważniejszych podlaskich obyczajów.

http://www.skansen.bialystok.pl/e-muzeum/

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej sporo atrakcji oferuje też dla osób, które osobiście je odwiedzą. Czy warto się wybrać? Z pewnością, gwarantujemy piękne krajobrazy i sporo wiedzy.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ