Polska

Transmisje online z Łąk Dobrosułowskich w ramach projektu „Cervus – witaj w Naturze!"

2021-01-09 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za lasy.gov.pl

Leśnicy z zielonogórskiego Nadleśnictwa Bytnica, zapraszają na transmisję online. Kamera została zainstalowana na Łąkach Dobrosułowskich i obejmuje rozległy obraz. Jest ona częścią projektu „Cervus – witaj w Naturze!", a głównym jego celem jest ochrona siedlisk jelonka rogacza oraz wilka.

źródło: lasy.gov.pl
źródło: lasy.gov.pl

Transmisja z Łąk Dobrosułowskich jest dostępna przez całą dobę, natomiast od poniedziałku do piątku od godz. 7:00 do godz. 9:00 oraz w soboty i niedziele od godz. 15:00 do godz. 17:00 kamera jest zarządzana przez operatora, który pokaże życie mieszkańców łąk z bliska. Kamera dysponuje olbrzymim zoomem optycznym oraz możliwości oglądania obrazu w nocy.

Projekt jest zlokalizowany w granicach nadleśnictwa oraz na terenie trzech obszarów Natura 2000: Dębowe Aleje w Gryżynie i Zawiszach, Dolina Pliszki oraz Lasy Dobrosułowskie.

Dla ochrony jelonka rogacza (Lucanus cervus) zostaną utworzone nowe aleje dębowe, które połączą trzy wcześniej wymienione obszary Natura 2000. Natomiast podstawowym działaniem ochronnym dla wilka jest ograniczenie nadmiernej i niekontrolowanej presji turystów w obszarze Natura 2000 Lasy Dobrosułowskie. By ograniczyć presję turystów i „uporządkować” ruch turystyczny, zostanie wybudowany plac turystyczno-rekreacyjny oraz ścieżka dydaktyczna prowadząca do punktu widokowego oraz wykup gruntów w obszarze naturowym.

Transmisja na żywo odbywa się - TUTAJ.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ