Polska

Tu rodził się bunt. Zielona kolebka polskiego rocka

2021-12-05 12:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Scena, na której debiutowały największe gwiazdy polskiej muzyki zniknęła. Został duch legendarnego festiwalu, który dostał zupełnie nowe otoczenie. Przebudowany jarociński amfiteatr to miejsce, w którym nadal gra muzyka, ale można też pospacerować, odpocząć i poznać historię rodzimej sceny alternatywnej. 

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
Typowy betonowy miejski amfiteatr zburzono. Zniknęły też okalające go schody, które służyły jako siedziska. Tutaj przez całe lata koncertowali muzycy w czasie legendarnego festiwalu. 
 
Nowy amfiteatr jest połączeniem historii i nowoczesności. Dawną scenę zaznaczono betonowym murkiem. W środku posadzono trawę. Wyryte wszędzie daty i nazwiska przypominają artystów, którzy występowali w Jarocinie jako gwiazdy lub tutaj zaczęła się ich kariera. Podobne zadanie ma interaktywna architektura - zdobi, bawi i uczy.  
 
Nowy amfiteatr powstał w myśl koncepcji maksimum zieleni - minimum betonu. Siedziska to równocześnie kaskadowy trawnik. Teren ma specjalny system nawadniania oraz oświetlenia. Jest też bezpłatne wi-fi, bo przestrzeń ma służyć mieszkańcom nie tylko jako miejsce rozrywki, ale też wypoczynku, spędzania wolnego czas, a nawet do pracy zdalnej. 
 
Oficjalne otwarcie nowego amfiteatru odbyło się 15 sierpnia 2021 roku w czasie tegorocznego festiwalu. 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ