Lokalność

Ukazała się publikacja dotycząca produktów tradycyjnych z Warmii Mazur i Powiśla

2020-11-13 17:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, wydało publikację pt. "Lista produktów tradycyjnych województwa warmińsko-mazurskiego".

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa

Kolejna interesująca publikacja Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego, tym razem dotyczącą listy produktów tradycyjnych - Żywność wysokiej jakości to bowiem jedna z trzech inteligentnych specjalizacji naszego regionu – ze względu na jego wybitnie rolniczy charakter, czyste środowisko, mnogość i różnorodność tradycji kulinarnych, pielęgnowanych przez pokolenia – przekazuje Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - Aby to dziedzictwo chronić i rozwijać, samorząd województwa podejmuje liczne działania. Mają one nie tylko charakter promocji regionu, ale także oferty zdrowej, tradycyjnej, lokalnej żywności. A nasi wytwórcy i producenci systematycznie zdobywają nagrody, wyróżnienia, certyfikaty, które potwierdzają jakość ich pracy. Tym razem proponujemy Państwu przegląd unikalnych wyrobów pochodzących z Warmii, Mazur i Powiśla. Zapraszam do zapoznania się z nimi, a następnie do ich poszukiwania, smakowania, proponowania Państwa Bliskim i Znajomym. To dobra oferta w dobie szczególnej troski o zdrowie – dodaje.

Publikacja została wydana przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa.

Gdzie możemy znaleźć publikację? W miejscach turystycznych oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ