Polska

V Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

2021-05-15 14:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl za Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Już w niedzielę, 30 maja, po długiej przerwie, znów będzie okazja wyruszyć Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. To za sprawą V edycji rajdu podczas którego spędzamy aktywnie czas przemierzając powiat kaliski tropem zabytkowych obiektów sakralnych. Zapisy trwają do 20 maja, a udział w rajdzie jest bezpłatny.

fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu
fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Tym razem, spragnieni ruchu i uczestnictwa w rajdach cykliści wyruszą na ok. 60-kilometrową trasę. Łącznie odwiedzimy trzy drewniane świątynie: Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich oraz Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej. I właśnie w tej ostatniej miejscowości skończy się pierwsza część rajdu, po której wspólnie udamy się w drogę powrotną tą samą trasą, by dotrzeć do mety rajdu, czyli do placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Przypomnijmy, że zbiórka cyklistów odbędzie o godzinie 9.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Po kwadransie przeznaczonym na omówienie spraw porządkowych i organizacyjnych wyruszymy w drogę. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną na adres promocja@powiat.kalisz.pl do dnia 20 maja lub telefonicznie pod numerem (62) 50 14 306.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ