Polska

Wąskotorówką po powiecie kaliskim. Nowa stacja i dłuższa trasa.

2022-06-19 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Kaliska kolej wąskotorowa znowu na trasie. W tym sezonie kursuje między Zbierskiem i Złotnikami. Zatrzymuje się na czterech stacjach, na których pojawiły się nowe oznakowania.

fot. Kaliska Kolej Dojazdowa i Przyjaciele
fot. Kaliska Kolej Dojazdowa i Przyjaciele
Kolejka należy do starostwa powiatowego w Kaliszu, które każdego roku przeznacza ok. 35 tys. zł. na zakup materiałów potrzebnych do remontowania torów oraz prace naprawcze. W tym roku udało się oddać kolejny fragment i wydłużyć trasę. - Tak! Tak! Tak! Jedziemy do Złotnik! Nasi Drodzy Pasażerowie, z przyjemnością informujemy, że nastał długo wyczekiwany przez wszystkich moment wydłużenia trasy naszych niedzielnych podróży - można przeczytać na profilu Kaliskiej Kolei Dojazdowej i Przyjaciół.
 
Kolej od samorządu dzierżawi Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych. Oprócz wydłużania tras i organizowania przejazdów dba o naprawę infrastruktury. Pod koniec ubiegłego roku udało się zrobić kilka prac na dworcu w Zbierksu oraz ustawić tablice informacyjne na pozostałych stacjach. Pieniądze pozyskało Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej w ramach zadania pn. "Kaliska kolej wąskotorowa szansą promocji dziedzictwa historycznego naszego regionu", które polegało na utwardzeniu i utworzeniu peronów na stacji w Petrykach i Złotnikach, zakupie i montażu elementów drewnianej małej architektury w tym wiaty, ławostołów na stacji w Zbiersku oraz zakup tablic informacyjnych dotyczących działalności kolei i atrakcji turystycznych znajdujących się w obszarze danej stacji w Żelazkowie, Petrykach, Złotnikach i Zbiersku.

Inwestycja kosztowała 40 tys. zł. Niespełna 35 tys. Stowarzyszenie dostało od  Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a reszta to wkład własny Stowarzyszenia.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ