Polska

Wystawa rolnicza i 25-lecie giełdy w Proszowicach

2022-06-24 10:30:00 Biuro Prasowe UMWM / JS

Nowoczesne maszyny rolnicze, kwiaty i krzewy ozdobne i owocowe, zaprzęgi konne i sprzęt jeździecki – to wszystko mogli oglądać uczestnicy wystawy związanej z obchodami 25-lecia działalności Giełdy Rolnej Ek-Rol w Proszowicach. W wydarzeniu uczestniczyli wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron.

Biuro Prasowe UMWM / JS
Biuro Prasowe UMWM / JS

W piątek 17 czerwca na placu targowym przy ul. Brodzińskiego odbyła się wystawa rolnicza zorganizowana w związku z obchodami 25-lecia działalności Giełdy Rolnej Ek-Rol w Proszowicach. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, w tym różnorodne wystawy: różnych ras koni, ciągników i maszyn rolniczych, sprzętu do zaprzęgów konnych i jeździeckiego, a także krzewów ozdobnych i owocowych oraz kwiatów.

Podczas wydarzenia swoje stoiska zaprezentowały m.in. Stowarzyszenie Proszowickich Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, uczniowie Zespołu Szkół z Piotrkowic Małych i Koła Gospodyń Wiejskich. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekało wesołe miasteczko, zamki-dmuchańce i zabawki. Chętni mogli także skorzystać z przejażdżki konnej dorożką i kucykami.

- Serdecznie gratuluję jubileuszu 25-lecia działalności. Miejsca takie jak to są szczególnie istotne dla rozwoju rolnictwa w regionie. To nie tylko przestrzeń spotkań sprzedających i kupujących – to także miejsce, gdzie można zapoznać się z nowinkami technicznymi, zaczerpnąć wiedzy, porozmawiać, wymienić doświadczenia - mówi wicemarszałek Józef Gawron.

- Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym jubileuszu. Giełda w Proszowicach od lat cieszy się popularnością i jest prawdziwym rajem dla rolników, hodowców i ogrodników, miejscem handlu i spotkań. Życzę Państwu samych sukcesów w dalszej działalności - dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Place targowe w Proszowicach zajmują powierzchnię 6,40 ha. Stałą działalność handlową prowadzi tam około 200 producentów rolnych.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ