Polska

Wielki Dzień Pszczół na kaliskim Zawodziu już 8 sierpnia!

2021-07-27 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Każdego roku w Polsce obchodzony jest Wielki Dzień Pszczół. Misją tego Święta jest ochrona pszczół i uświadamianie społeczeństwa o tym jak ważną rolę pełnią te pracowite owady w naszym życiu. Dlatego już 8 sierpnia na kaliskim Zawodziu odbędzie się Wielki Dzień Pszczół oraz „Wielkopolskie Śniadanie z Miodem”.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego od roku 2018 realizuje „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich”. W ramach tego programu w latach 2018-2020 wielkopolscy pszczelarze otrzymali łącznie 6 000 000 zł wsparcia na zakup węzy pszczelej. W 2021 r. dotacja w kwocie 2000 000 zł po raz pierwszy została przeznaczona na zakup pokarmu dla pszczół – informuje wicemarszałek Krzysztof Grabowski

8 sierpnia ma terenie Rezerwatu Archeologicznego Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej w Kaliszu na Zawodziu uroczyście obchodzić będziemy Wielki Dzień Pszczół, w ramach którego zorganizowane będzie „Wielkopolskie Śniadanie z Miodem” oraz Jarmark Pszczelarski.

Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 12.00.

- Bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym Święcie i wspólnego zwiedzania stoisk wystawowych z bogatą ofertą efektów pracy pszczół prezentowaną przez wielkopolskich pszczelarzy – dodaje wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ