Gastronomia

Gospodarstwo Ekologiczne Jantar – niepowtarzalna produkcja w skali Europy!

2016-03-14 12:00:00 Jakub Chojak

Gospodarstwo Ekologiczne Jantar mieści się w Przygorzelach w województwie opolskim pomiędzy Opolem a Wrocławiem. Samo gospodarstwo oraz jego otoczenie stwarzają bardzo dogodne i naturalne warunki dla produkcji żywności o wysokiej jakości odżywczej, wolnej od substancji chemicznych używanych w rolnictwie konwencjonalnym.

 
Mamy niepowtarzalną produkcję w skali Europy – szeroki zakres upraw drzew i warzyw. Oferujemy m.in. rzadko uprawiane gatunki roślin i drzew – boćwina, skorzonera, oraz gruszka i śliwka azjatycka, która charakteryzuje się wyśmienitym aromatem i smakiem – podkreślają właściciele gospodarstwa.

Żywność wyprodukowana metodami ekologicznymi pozwala chronić nasze największe bogactwo – zdrowie. Produkty ekologiczne, zawierają więcej ważnych dla zdrowia związków o charakterze przeciw-utleniającym, takich jak: polifenole, karotenoidy czy witaminy. Jednocześnie zawierają mniej azotanów i azotynów. Badania wykazują także wyższą zawartość witaminy C w ekologicznych owocach i warzywach w porównaniu do konwencjonalnych odpowiedników.

Więcej o Gospodarstwie Ekologicznym Jantar dowiecie się na: http://www.ekojantar.pl/oferta/

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ