Polska

Gospodarstwo Ogrodnicze "Pomidory Król" oraz "Karczma Gastro" nowymi członkami Szlaku Kulinarnego Kaliskie Smaki

2023-07-07 11:51:30 Marta Wolarz/Starostwo Powiatowe

Do koordynowanego przez Powiat Kaliski Szlaku Kulinarnego Kaliskie Smaki przystąpili nowi Członkowie, więc łącznie mamy ich już 16.  Okazją o wręczenia Członkostwa oraz logo Szlaku Państwu Edycie i Piotrowi Król - właścicielom Gospodarstwa Ogrodniczego Pomidory Król oraz Państwu Małgorzacie i Łukaszowi Leboda z Karczmy Gastro była "Pomidorowa kolacja". Członkostwo nadano Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego a wręczenia dokonali Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy.

fot. Marta Wolarz/Starostwo Powiatowe
fot. Marta Wolarz/Starostwo Powiatowe
Kolacja odbyła się piątkowy wieczór, 23 czerwca w szklarni Państwa Edyty i Piotra Król w Rajsku. W tym wyjątkowym miejscu i niezwykłej scenerii, spotkali się Członkowie Szlaku, a także zaproszeni goście, aby wspólnie skosztować proponowanych przez właścicieli pysznych dań - kremu z pomidorów o bardzo intensywnym smaku oraz makaron z sosem bolognese z pomidorkami koktajlowymi. To dania przyrządzone i podane przez właścicieli Karczmy - Państwa Małgorzatę i Łukasza Leboda, a powstały one w oparciu o pomidory z gospodarstwa Państwa Król. Spróbować można było także pomidorów we wszelkich odmianach i kolorach, jakie są uprawiane przez Państwa Edytę i Piotra Król.
 
A na deser podano słodkości i szarlotki przygotowane przez Panią Olę z gospodarstwa Wróblewscy Sady, która również od niedawna jest członkiem Szlaku. To przykład świetnej współpracy, gdzie właściciele restauracji korzystają z oferowanych przez lokalnych producentów owoców i warzyw, wspólnie się wspierają, wymieniają doświadczenia i promują się nawzajem. I my takie działania całym sercem wspieramy i zachęcamy Państwa do skosztowania tych dań i produktów.
 
Podczas kolacji Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Przewodniczący Rady Jan Adam Kłysz oraz Radni Powiatowi - Dorota Karpieko, Artur Szymczak i Robert Marszałek złożyli gratulacje właścicielom Gospodarstwa Pomidory Król, które w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Życzymy zatem wielu sukcesów i kolejnych pięknych jubileuszy!

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ