Polska

Gospodarstwo Rolno-Sadownicze Paweł Wróblewski nowym członkiem Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki"

2023-03-18 10:30:00 Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Zarząd Powiatu Kaliskiego podjął decyzję o przyjęciu w poczet członków Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" kolejnego podmiotu z terenu powiatu. Wyjątkowe grono zostało poszerzone o Gospodarstwo Rolno-Sadownicze z siedzibą w Opatówku, które prowadzą Aleksandra i Paweł Wróblewscy.

Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Gospodarstwo Rolno-Sadownicze istnieje od 1947 roku i zajmuje powierzchnię około 30 ha. Surowce produkowane w gospodarstwie są ekologiczne i charakteryzują się wysoką jakością. Pod koniec 2021 roku w galeriach handlowych zostały utworzone jabłkomaty, w których można nabyć przepyszne jabłka pochodzące z gospodarstwa Państwa Wróblewskich. We wrześniu 2022 roku powstał natomiast sklepik stacjonarny mieszczący się przy ulicy Łódzkiej, tuż obok trasy łączącej Kalisz z Opatówkiem. W tym miejscu można kupić świeże owoce, soki, susze i przetwory.

Do Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" właściciele Gospodarstwa Rolno-Sadowniczego zgłosili następujące produkty i przetwory:

  • susze z jabłek i gruszek,
  • soki tłoczone z jabłek, gruszek i wiśni,
  • przetwory owocowe: powidła Babci Maryli, śliwki i gruszki w occie,
  • syropy malinowe, wiśniowe i z pigwy.

 

To oczywiście produkty i przetwory wykonane z najwyższej jakości owoców produkowanych w sposób ekologiczny w rodzinnych sadach z tradycją. Wszystkie orzetwory wykonywane są według dawnych rodzinnych procedur, które gwarantują niezwykły i wyjątkowy smak połączonej tradycji kulinarnej z nowoczesnym gospodarstwem.

Warto dodać, że nowy członek Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki" przekazuje klientom informacje dotyczące sposobu i miejsca produkcji, a także aktywnie uczestniczy i wspiera region Powiatu Kaliskiego poprzez różne działania promocyjne i charytatywne. W sadzie odbywajś się również sesje fotograficzne i lekcje dotyczące ekologicznej produkcji owoców.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ