Rękodzieło

Haft na zamówienie

2011-11-05 14:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Hafty kolorowe jak i ona sama – tak o Pani Leokadii, twórcy ludowym z Łowicza mówią znajomi i stali klienci. Na kolorowo wyhaftuje wszystko i na wszystkim i choć jest to pracochłonne, nie porzuca swojej pasji.

Haftuje używając maszyny do szycia firmy „Singer” – głównie kwietne obrazy, zachowując oś symetrii. Jej prace nie zawierają żadnych zbędnych elementów, a cała kompozycja jest idealnie zaplanowana. Pani Leokadia umie łączyć barwy czerwone z różowym co czyni jej projekty wyjątkowo oryginalnymi, ale także pracochłonnymi – wyhaftowanie jednego wzoru na pokrowiec na komórkę trwa około ośmiu godzin.

Wszystko ręcznie robione, ja jestem z Łowicza, sama to robię, mam krawaty, torebki, obrusy, chusty, kosmetyczki, woreczki, wszystko robię co trzeba. Jest to pracochłonne i trzeba się narobić, ale efekt jest naprawdę niesamowity. Robię torby, paski, można nawet u mnie zamówić jakiś projekt. Zajmuje się tym od młodości, mama też haftowała, ale ja jestem w tym lepsza, potrafię się przy tym wyłączyć, odstresowuje mnie to. Ja sama to robię i pasjonatom sprzedaję, bo jak oddam to Cepelii to sto procent marży nakładają, a u mnie wszystko jest najtaniej– mówiła Leokadia Łacheta, twórca ludowy.

Pani Leokadia obecnie mieszka w Kocierzewie Południowym, choć wcześniej mieszkała w Osieku. Swoje umiejętności hafciarskie dokształcała podczas spotkań ze starszymi rówieśniczkami, przypatrując się pracy koleżanek i próbując samodzielnie wykonywać własne projekty. Wielokrotnie prezentowała swoje umiejętności podczas festynów i imprez kulturalnych.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ