Hotele

HOT_elarnia HOTEL&SPA i SPA_larnia – filozofia “slow life” w Wielkopolsce!

2016-01-10 08:30:00 Jakub Chojak

Czterogwiazdkowa HOT_elarnia i SPA_larnia, znajdująca się w Puszczykowie niedaleko Poznania, wyróżnia się indywidualnym i rozpoznawalnym charakterem. Jest to miejsce o wyjątkowej architekturze, zaprojektowane z wielką miłością do nowoczesnego designu. Bartosz Konieczny – jeden z właścicieli, a także architekt obu obiektów, w swoich projektach połączył niekonwencjonalnie polskie tradycje, z nowatorskimi inspiracjami. Miejsce łączy w sobie cechy hotelu, spa i restauracji i zachęcające do czerpania z życia pełną piersią.

W HOT_elarni są tylko 24 pokoje. Ciekawe jest to, że pokoje nie mają tutaj numerów. Odróżnia się je kolorami. Na tym kończy się szeroka paleta barw, ponieważ reszta hotelu i SPA została zaaranżowana głównie w kolorystyce bieli, szarości i czerni. Zauważyć można dominację surowego betonu, szkła i drewna. Na każdym kroku napotkać można tutaj designerskie elementy. W holu warto zwrócić uwagę na tajemnicza lampę „pajęczynę” projektu Marcela Wandersa oraz na krzesła projektu Fabio Novembre, w kształcie pośladków.

W restauracji powiewają ciekawie zaprojektowane lampy, które wyglądają jak stoliki nakryte obrusem podwieszone pod sufit. Szyny kolejowe, które służą za poręcze przy schodach, podtrzymujące sklepienie kolumny, czyli drzewa „rosnące” w głównym hallu i restauracji, dywan z kolorową mapą prowadzącą do poszczególnych pokoi czy betonowa lada recepcyjna w SPA to tylko niektóre z ciekawych rozwiązań zastosowanych w hotelu i spa.

„Dom to nie miejsce gdzie mieszkasz, ale miejsce, gdzie Ciebie rozumieją”. Taki cytat widnieje na ścianie przy recepcji hotelowej. W tym hotelu najbardziej liczy się człowiek i jego potrzeby. Personel nastawiony jest na indywidualne podejście do gościa i zapewnienie wymarzonego odpoczynku w luksusowym i wyjątkowym miejscu.

SPA_larnia została zaaranżowana na miejscu starej manufaktury. Jest to niezwykłe SPA, wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami. To 1000m2 relaksu w luksusowych warunkach oraz kompleksowej dbałości o zdrowie i urodę. Oprócz holistycznych zabiegów SPA&Wellnes czy odprężających kąpieli, do dyspozycji gości jest pięknie zdobiony basen wypełniony krystalicznie czystą ozonowaną wodą, podgrzewaną do temperatury 32 stopni, sauny, jacuzzi oraz pomieszczenie do wypoczynku. Od innych SPA, SPA_larnię wyróżnia odejście od wspomagania mechanicznymi urządzeniami przy wykonywaniu zabiegów. Wysoki standard i profesjonalizm mają swe źródło wyłącznie w połączeniu doświadczenia personelu i wykorzystania tylko najlepszych kosmetyków renomowanych marek.

W niecodziennym menu restauracji TASTE_it znaleźć można nowoczesne warianty tradycyjnych dań kuchni wielkopolskiej, przyrządzane z najlepszych produktów regionalnych i czerpiące z bogactwa składników sezonowych. Topowe pozycje to wybitna pieczona kaczka z poznańskimi pyzami oraz udko i pierś z gęsi. W ostatnim czasie restauracja dołączyła do grona członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, która skupia miejsca hołdujące regionalne tradycyjne kulinarne.

HOT_elarnia**** & SPA_larnia to nie tylko miejsca dbające o relaks czy pielęgnację ciała – to miejsca, którym zależy również na zaspokojeniu potrzeb ducha. Propagowana jest tu idea filozofii SLOW LIFE, zachęcająca do czerpania z życia pełną piersią. Cyklicznie organizowane są tu wydarzenia z cyklu ART_time, których ambicją jest zapewnienie inspiracji dla duszy, zwrócenie uwagi na wartość sztuki poprzez odkrywanie jej różnych wymiarów. Chcąc uwodzić sztuką HOT_elarnia i SPA_larnia skupiają wokół siebie ludzi, którzy poprzez swój unikalny talent wzruszają, zachwycają i szokują. W ramach spotkań odbył się już między innymi wernisaż zdjęć Szymona Brodziaka, koncert Raya Willsona z Genesis Classic czy spektakl teatralny „Sex dla opornych”.

HOT_elarnia i SPA_larnia położone są z dala od zgiełku miasta, w pięknym zielonym otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego w podpoznańskim Puszczykowie. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i pieszych dla ludzi spragnionych bliskości natury. Oprócz tego okolica ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji takich jak Muzeum Podróżnicze Arkadego Fiedlera, Pałac w Rogalinie z parkiem 1000-letnich Dębów, kolej drezynową i wiele, wiele innych.

Hotel i SPA w liczbach:
SPA_larnia działa od 2006 roku.
HOT_elarnia i restauracja TASTE_it działają od 2009 roku.
Hotel ma 24 pokoje 
SPA jest 6 gabinetów

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ