Polska

Idealne na upały - białe wino. Idealne komponuje się z owocami.

2023-05-11 10:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Białe wino idealnie nadaje się na upalne dni. Wytwarza się je z jasnych gron, ale także z ciemnych. Lampka wytrawnego białego wina ma około 100 kalorii więc mogą sobie na nie pozwolić na nawet osoby na diecie. Im słodsze tym kalorii więcej. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
Wino o jasnej barwie znane jest od mniej więcej 2,5 tys. lat. Jest lżejsze więc idealnie nadaje się do potraw lekkich - owoców, deserów, serów, orzechów i białych mięs oraz makaronów z jasnym sosem. Także jako trunek spożywany między posiłkami. Przed podaniem wino należy schłodzić i podawać w smukłych kieliszkach na długich nóżkach. Kielich powinien przypominać tulipana i zwężać się ku górze - im węższy tym wino powinno mieć więcej owocowych aromatów. 
 
Białe wino używane jest także jako składnik dań. Sprawia, że warzywa i mięsa zyskują delikatność i kruchość, a sosy niezwykły aromat. 
 
Białe wino pozyskiwane jest w wyniku fermentacji miąższu gron. Jeśli wykorzystywane są ciemne przed sok nie może mieć kontaktu ze skórą. I to cały sekret białych win z czerwonych winogron. Wino ma w sobie wszystkie wszystkie składniki, które są w soku z winogron – żelazo, fosfor, sód, wapń czy witaminy z grupy B. Biały trunek ma w sobie resweratrol - przeciwutleniacz stymulujący gen młodości oraz hydroksytyrosol i tyrosol dlatego ma zbawienny wpływ na serce oraz płuca zwiększając ich wydolność. Przyspiesza usuwanie substancji toksycznych takich jak amoniak i mocznik dzięki właściwościom moczopędnym. Zmniejsza więc ryzyko kamicy nerkowej. 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ