Agroturystyka

"Lanckoronka" i jej cztery domy

2011-10-10 14:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Zakliczyn – miasto i siedziba gminy w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim. Właśnie tam na gości czekają przytulne pokoje w czterech domkach o nazwach Lipa, Brzózka, Modrzew i Sosna.

Gospodarstwo agroturystyczne "Lanckoronka"
Gospodarstwo agroturystyczne "Lanckoronka"

Gospodarstwo agroturystyczne położone jest na zalesionym, łagodnym, północno-zachodnim zboczu wzgórza wznoszącego się nad doliną Dunajca. Roztacza się z niego piękna panorama na leżące na drugim brzegu rzeki miasto Zakliczyn nad Dunajcem, które jest lokalnym centrum administracyjno-handlowym. Można tam znaleźć sklepy, punkty usługowe, pocztę, bank, apteki i pomoc lekarską, a także unikalną zabytkową zabudowę miejską, ratusz, kośćciół farny i klasztor – a wszystko to w odległosci około 2 km.

Już od wielu lat świadczymy usługi agroturystyczne. W tym czasie zostaliśmy członkiem stowarzyszeń Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Gościnna polska wieś. Cały czas dbamy o jakość i poziom naszych usług starając się ze wszystkich sił zadowolić naszych Klientów, o czym świadczą posiadane przez nas certyfikaty i dyplomy – mówiła Anna Różak, właściciel gospodarstwa.

Okolica jest przesiąknięta historią. W Zakliczynie zatrzymał się na popas Jan IIISobieski wracający po wiedńskiej wiktorii. Śladem tamtych wydarzeń jest cmentarz-pomnik żółnierzy zmarłych w wyniku odniesionych ran. W pobliskich Lusławicach znajdował się prężny ośrodek oraz szkoła i dukarnia arian. Zachowane budynki są jawnym dowodem tolerancji religijnej panującej w XVIwiecznej Rzeczypospolitej Obaojga Narodów. Są tu też zamki strzegące nigdyś szlaku handlowego wiodącego doliną Dunajca na Węgry. W promieniu 30 km znajduje się ich 12 – dzisiaj większość niestety w ruine. Najbliższy z nich, wzniesiony przez kaszteana krakowskiego – a więc drugą po królu osobie w państwie – Spytkę Leliwitę, znajduje się w pobliskim Melsztynie (2 km). W Czhowie (10 km) znajdziemy zamek królewski będący siedzibą starostwa, zaś w Wytrzyszczce (15 km) zamek Tropsztyn – niegdyś gniazdo rycerzy-rozbójników. Z kolei zamek w pobliskim Rożnowie (2o km) należał do Zawiszy Czarnego.

Obiekty składające się na ośrodek “Lanckoronka”:

Domek Lipa – parter: salonik z wersalką, aneks kuchenny z jadalnią, łazienka z natryskiem; poddasze: dwie sypialnie dwuosobowe, salonik z wersalką.

Domek Brzózka – parter: salonik z wersalką, aneks kuchenny, łazienka z natryskiem; poddasze: sypialnia dwuosobowa.

Domek Modrzew – parter: salonik z wersalką, aneks kuchenny z jadalnią, łazienka z natryskiem; poddasze: sypialnia dwuosobowa, salonik z wersalką.

Domek Sosna – przyziemie: pokój, aneks kuchenny z jadalnią; parter: Salonik z wersalką, aneks kuchenny z jadalnią, łazienka z natryskiem; poddasze: trzy sypialnie dwuosobowe.

Na amatorów turystyki pieszej i rowerowej w okolicy czekają oznakowane szlaki, zaś na preferujących bardziej osiadły tryb wypoczynku, czeka zaplecze rekreacyjne: altana, grill, boisko do siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ