Miejsca w Polsce, które trzeba zobaczyć: Gołuchów - Perła Południowej Wielkopolski [Zdjęcia]

2021-02-05 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Gołuchów – miejscowość położona między Kaliszem, a Pleszewem oferuje nam wachlarz atrakcji oraz możliwość obcowania z naturą. Swoją niezwykłości zawdzięcza parkowi w stylu angielskim o powierzchni około 160 hektarów oraz znajdującemu się w nim Zamkowi.

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl

Swoje piękno Gołuchów zawdzięcza hrabinie Izabelli Działyńskiej z książąt Czartoryskich. Stworzyła ona wraz z mężem Janem Czartoryskim i zdolnym ogrodnikiem Adamem Kubaszewskim piękny Park w stylu angielskim. Na powierzchni około 160 ha znajduje się ponad 600 gatunków drzew i krzewów. W centralnej części znajduje się również zamek z setkami eksponatów, oraz muzeum leśnictwa.

W Gołuchowie możemy bez problemu obcować z naturą dzięki zagrodzie pokazowej. Znajdują się w niej żubry, dziki, daniele oraz koniki polskie. Dzięki temu miejscu możemy zobaczyć zwierzęta chronione i rzadkie do zobaczenia na wolności.

Kolejnym miejscem godnym uwagi jest zalew gołuchowski oraz plaża, która w sezonie letnim odwiedzana jest przez tysiące turystów. W otaczającym lesie znajdziemy głaz narzutowy św. Jadwigi. Jest to największy głaz tego typu w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce. Wokół niego krąży wiele legend m.in. o przyniesieniu go przez diabła, który to maił zrzucić kamień na Kalisz, lecz ów kamień był na tyle ciężki iż porzucił go daleko od miasta, czy też o wielkim skarbie znajdującym się pod nim.

W wolnym czasie warto poświęcić chwilę na odwiedzenie tej pięknej miejscowości.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ