Gastronomia

Monte Carlo - Restauracja z kuchnią regionalną!

2016-03-01 12:30:00 Jakub Chojak

Restauracja „Monte – Carlo” powstała w lutym 2001 roku w Kielcach. Od tego czasu lokal ten skupia coraz większą grupę stałych i wiernych klientów, jak również stał się miejscem spotkań rodzinnych i firmowych. Nazwa „Monte Carlo” pochodzi oczywiście od jednego z najsłynniejszych rajdów samochodowych rozgrywanych cyklicznie od 1911 roku. Niewielu z nas pamięta, że w latach 1975 i 1976 Rajd Monte Carlo w ramach tzw. „zlotu gwieździstego” swój start miał z Warszawy, a zawodnicy przejeżdżali przez Kielce ulicą Buczka (obecnie Paderewskiego), przy której położony jest lokal.

W tej sytuacji nazwa restauracji „Monte Carlo” wydaje się w pełni uzasadniona, tym bardziej, że gościli tu już najlepsi kierowcy naszego kraju tacy, jak: Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Maciej Stańco. W 2007 roku na zlecenie TV Polsat pracownicy restauracji obsługiwali jubileuszowy koncert Michała Wiśniewskiego z zespołu „Ich Troje, a przed wyborami organizowali poczęstunek dla Premiera RP, Ministrów i jego najbliższych współpracowników.

Nie bez przyczyny od czterech lat znajdujemy się na prestiżowej liście 100 najlepszych restauracji w Polsce (POLAND 100 BEST RESTAURANTS). W roku 2016 znaleźliśmy się również w Żółtym przewodniku Gaullt & Millau Polska 2016, który jest konkurentem najsłynniejszego przewodnika Michelin. Żółty przewodnik opisuje 390 restauracji w całej Polsce i inspektorzy Gaullt & Millau zakwalifikowali nas do tego zaszczytnego grona – podkreślają właściciele lokalu.

W kieleckim “Monte-Carlo” można bowiem zjeść pyszne dania regionalne, w tym m.in. zalewajkę świętokrzyską, filet z kaczki w sosie kurkowo-boczniakowym, żeberko duszone w białej kapuście, comber wieprzowy z gołąbkami sandomierskimi oraz śledzia po kielecku.

Dodatkowo Restauracja Monte-Carlo jako jedna z pierwszych w regionie już w 2001 roku wyspecjalizowała się w cateringu, obsłudze mniejszych i większych imprez.

W uznaniu naszego zaangażowania, znakomitej obsługi i wyrafinowanego smaku otrzymaliśmy listy polecające od wielu naszych klientów instytucjonalnych– dodają właściciele “Monte-Carlo”.

Więcej informacji o Restauracji znajdziecie na: http://monte-carlo.com.pl/

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ