Polska

Nabór wniosków dla spółek wodnych z Wielkopolski

2023-02-03 10:30:00 Bartosz Zalas - Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi/UMWW

Ogłoszony został nabór wniosków dla Spółek Wodnych na działania bieżącego utrzymania wód i urządzeń wodnych w 2023 roku. Zwiększona została łączna kwota przeznaczona na ten cel z budżetu województwa Wielkopolskiego do 2,5 mln zł, nabór wniosków trwa do 30 kwietnia.

fot. UMWW
fot. UMWW

Spółki Wodne z Wielkopolski mogą kolejny raz liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W 2023 roku spółki mogą ubiegać się o wsparcie niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa oraz funkcjonalności infrastruktury wodnej. Pozyskane środki pozwolą im na przeprowadzenie niezbędnych prac polegających na regularnej konserwacji i modernizacji wód, urządzeń wodnych i melioracyjnych, które są podstawową metodą zapobiegania lub ograniczenia zjawisk suszy i nadmiernych opadów.

- Kolejna edycja wsparcia dla Spółek Wodnych z terenu Wielkopolski to kontynuacja wieloletniego wsparcia i systematycznego dbania o urządzenia i infrastrukturę wodną w naszym Regionie. Widząc ogromne potrzeby spółek w zakresie konserwacji urządzeń wodnych zwiększona została pula środków na ten cel do 2,5 mln zł. Dodatkowe środki to większe możliwości operacyjne spółek, które nieustannie poprawiają i regulują stosunki wodne na wielu terenach. Ze wsparcia co roku korzysta około 130 Spółek Wodnych z naszego regionu.– mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Realizowane od 2009 roku wsparcie dla Spółek Wodnych z terenu Wielkopolski cieszy się dużym zainteresowaniem, a przeznaczone środki na ten cel zostają wykorzystane w całości. Spółki mogą wnioskować o wsparcie finansowe zadań polegających na bieżącym utrzymaniu wód i urządzeń wodnych, do których zalicza się odmulanie rowów, wykaszanie i usuwanie porostów ze skarp i dna rowów, karczowanie i wycinanie drzew i zakrzaczeń ze skarp oraz dna rowów, czyszczenie i naprawę budowli na rowach, naprawę skarp rowów, utrzymanie lub naprawę urządzeń melioracji wodnych, prace drenarskie oraz budowę, odbudowę i przebudowę przepustów i innych urządzeń, np. zastawek, związanych z urządzeniami wodnymi. W ramach wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego od 2009 roku do spółek trafiło ponad 21 mln zł, w 2023 roku kolejne środki w wysokości 2,5 mln zł umożliwią kontynuacje prac w wielu miejscach Regionu.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu https://www.umww.pl/dotacje-dla-spolek-wodnych

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ