Polska

Nauka o pszczołach. W Przygodzicach chcą uruchomić nową klasę

2021-01-24 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Nauka może być słodka. Szkoła w wielkopolskich Przygodzicach planuje uruchomienie klasy kształcącej pszczelarzy. Równocześnie chce organizować kursy dla osób dorosłych, które chciałyby zacząć praktykować ten niezbędny dla gospodarki fach lub usystematyzować wiedzę. Moda na pszczelarstwo rośnie więc wiele osób już ma niewielkie przydomowe pasieki stąd propozycja także dla nich.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Pszczoły towarzyszą człowiekowi od wieków. Korzystamy z ich pracy bez ograniczeń. W kuchni, w medycynie i w rolnictwie. W zamian daliśmy im zabijające je chemie i brak miejsc, gdzie mogłyby zdobywać pokarm i wytwarzać tak lubiany miód.

Szczęśliwie moda na pszczelarstwo i troskę o pszczoły wraca. W miastach powstają kwietne łąki, sadzimy miododajne drzewa. I zaczynamy poznawać sekrety tych owadów. Także w szkołach. Nowa klasa o profilu pszczelarskim powstaje w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach. Zgodę na jej utworzenie dał Zarząd Powiatu Ostrowskiego, któremu placówka podlega. Nauka na nowym kierunku zacznie się we wrześniu.

Uczniowie wiedzę teoretyczną będą zdobywać w szkole. Praktyczną w okolicznych pasiekach, z którymi CKU podpisał wstępne umowy o współpracy. Każdy uczeń otrzyma tytuł technika pszczelarza i wszystkie uprawnienia do prowadzenia gospodarstw rolniczych.

https://zspcku.edupage.org/

Przygodzicka szkoła planuje też organizowanie kursów dla osób dorosłych, które chcą zwiększyć swoją wiedzę o życiu pszczół i prowadzeniu pasieki.  

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ