Miód

Pasieka Miody Jana - miód z Cedyńskiego Parku Krajobrazowego!

2016-03-09 12:30:00 Jakub Chojak

Pasieka znajduje się na terenie otuliny Cedyńskiego Parku Krajobrazowego w rejonie czystym ekologicznie. W pobliżu brak fabryk i zakładów przemysłu ciężkiego, w miejscowości Klepicz w województwie zachodniopomorskim. Pasieka liczy łącznie 200 rodzin pszczelich. “Akacjowy Miód Cedyński” jest wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa.

Miód ten w 2012 r. otrzymał pierwsze miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, na Smakach Regionów województwa zachodniopomorskiego, za dobrą jakość produktu i wieloletnią tradycję wytwarzania. W 2014 r. Pasieka Miody Jana otrzymały Perłę Kulinarną 2014 w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów w Poznaniu, oraz Medal Targów Smaki Regionów 2014. W roku 2013 w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionów wyróżnienie otrzymał miód Nektarowo-Spadziowy Moryński. Pasieka należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

Z najczęściej występujących gatunków miodów w Pasiece należy wymienić: rzepakowy, wielokwiatowy, akacjowy, faceliowy, lipowy, nektarowo-spadziowy, gryczany, wrzosowy.

Więcej dowiecie się na: http://www.miodyjana.pl/

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ