Lokale

„Pod Niebieniem” - nowoczesna kuchnia polska w centrum Poznania!

2016-03-16 12:00:00 Jakub Chojak

Dobra restauracja z polską kuchnią w Poznaniu? Sprawdź, co kryje się w „Pod Niebieniem”! W bogatym menu restauracji znajdują się m.in. dania wege, pyszne sałatki, zaskakujące zupy i kremy, polskie fast foody czy desery. Zajrzyjcie na lunch, najlepsze dania wege, rodzinny obiad czy kolację we dwoje! W weekendowe wieczory zaś w „Pod Niebieniem” odbywają się ciekawe koncerty.

Nawiązujemy do narodowej kuchni szlacheckiej, mieszczańskiej, chłopskiej, które w swej tradycji obficie czerpały ze smaków Europy i Orientu. Odświeżamy kuchnię polską zachowując jej charakter i wzbogacając o elementy, które czynią ją zdrowszą i bardziej atrakcyjną dla współczesnego konsumenta. Naszym hasłem jest „tradycja na świeżo”. Ustalając menu podążamy za porami roku i produktami sezonowymi. Korzystamy przede wszystkim z produktów regionalnych. Przygotowujemy dania wyłącznie ze świeżych produktów, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Jak kurczak – to zagrodowy, pstrąg – ze stawów bogucińskich, mięso i przetwory – z małej masarni w Owińskach, warzywa – od pana Macieja prosto z giełdy ogrodniczej – tłumaczą przedstawiciele restauracji.

W 2015 r. restauracja zdobyła certyfikat Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska za swoje dania tradycyjne, wielkopolskie i z lokalnych surowców: śledzia po wielkopolsku – z olejem rydzowym, zupę „ślepe ryby” – krem z ziemniaków i pora z dodatkiem olejów wielkopolskich, żurek tradycyjny – na bazie kiełbasy i wędzonek z małej masarni w Owińskach, podawany z jajkiem w koszulce, kaczkę po poznańsku z korzennym puree z modrej kapusty, pyzami i pieczonym jabłkiem z żurawiną.

Więcej o Restauracji „Pod Niebieniem” oraz o dostępnym menu dowiecie się na: http://www.pod-niebieniem.pl/

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ