Polska

Podziemne ogrody i pub. Zabrze wabi tym co niewidoczne

2023-05-16 10:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

Czy wiecie, że w kopalni można zobaczyć prawdziwy ogród? Oczywiście, węgiel to skamieniałe paprocie. Jednak bez światła i na skalnym gruncie można oglądać zieleń. Wystarczy odwiedzić Kopalnię Guido, a konkretnie Sztolnię Luiza w Zabrzu. Uwierzcie nam warto, a najtrudniej wybrać trasę, bo każda ma w sobie coś niesamowitego. A zwiedzanie można zakończyć w najgłębiej położonym w Polsce pubie. 

fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
fot. redakcja@produkty-lokalne.pl
Kopalnia Giudo i Sztolnia Luiza to sześć tras o różnej trudności i łącznej długości 10 kilometrów - od 1,5 godziny, które trzeba poświęcić w "Podziemnym królestwie maszyn" do 4,5 godziny na "Podziemnej Szychcie". Wizyta w Zabrzu to możliwość zwiedzania najgłębiej położonej polskiej trasy turystycznej w górnictwie węglowym, spacer przez sam środek pokładu węgla i najdłuższego w Polsce spływu łodziami pod samym centrum  Zabrza. Każda z tras będzie ciekawa. W czasie wędrówki przypomnicie sobie lub poznacie historię formowania naszej planety i kryjącej się w jej głębi minerałów i pierwiastków. Spotkacie dinozaury, zobaczycie lodowce oraz wejdziecie w sam środek puszczy w czasie globalnego ocieplenia sprzed milionów lat. Poznacie kilka legend i przesądów. 
 
 
Będąc na Śląsku koniecznie zatrzymajcie się w Zabrzu i zajrzyjcie do kopalni Guido. Także dlatego, że to doskonały przykład odzyskania dla świata podziemnych przestrzeni, które przez dekady stały zasypane. Zaledwie w kilka lat udało się stworzyć ciekawe miejsce, w którym nauka przeplata się z fikcją. Wycieczkę można zakończyć zjeżdżając do najgłębiej położonego w Polsce pubu, który oferuje produkowane specjalnie dla kopalni piwa jasne Guido i ciemne, goryczkowe Luiza. 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ