Polska

Pokaz ogrodniczy, porady rolnicze, koncert i tłumy zwiedzających na targach w Marszewie

2022-04-04 10:10:32 Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ po raz kolejny przyciągnęły tłumy odwiedzających. Osoby które pojawiły się w Marszewie mogły uzyskać porady rolnicze, wysłuchać koncertu orkiestry dętej, obejrzeć pokaz ogrodniczy lub zakupić rośliny do swoich ogrodów. Targi są organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

fot. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
fot. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

W tym roku targi w Marszewie odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednocześnie była to jubileuszowa, trzydziesta edycja targów.

Targi w Marszewie, czyli szansa na nawiązanie nowych kontaktów

Podczas otwarcia targów Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, zwracał uwagę, że targi w Marszewie to okazja, by porozmawiać w gronie fachowców o najnowszych trendach i rozwiązaniach w produkcji rolniczej.

Targi w Marszewie są szansą na nawiązanie nowych kontaktów, które zaowocują w przyszłości. Wymiana doświadczeń i wspólne dyskusje na różnorodne tematy bez wątpienia przyczyniają się do rozwoju poszczególnych gospodarstw, a co za tym idzie, także całego polskiego rolnictwa – mówił Jacek Sommerfeld – Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ to również możliwość spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu przez osoby, które nie zajmują się rolnictwem na co dzień - dodał.

Występ orkiestry dętej, kiermasz ogrodniczy i porady dla rolników podczas targów w Marszewie

Na targach w Marszewie nie zabrakło stoisk wielu instytucji rolniczych takich jak Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, na których chętni mogli uzyskać informacje na interesujące ich tematy.

Ponadto, na stoisku WODR odwiedzający mogli dowiedzieć się o platformie doradczej eDWIN, która ułatwi rolnikom podejmowanie decyzji w codziennej pracy. Dzięki platformie eDWIN rolnicy otrzymają między innymi informacje o zagrożeniach lub szkodnikach na polu, ostrzeżenia przed załamaniem pogody, porady dotyczące tego, kiedy i w jakiej ilości stosować środki ochrony roślin oraz będą mieli ułatwiony kontakt z doradcą rolniczym.

Targom, jak co roku, towarzyszył także kiermasz ogrodniczy, na którym odwiedzający mogli uzyskać porady dotyczące ogrodnictwa oraz kupić rośliny do swoich ogrodów lub na balkony. Miłośnicy muzyki mogli natomiast wysłuchać koncertu orkiestry dętej Zespołu Szkół Centrum Szkolenia Rolniczego w Marszewie.

Kolejne targi WODR w Gołaszynie, Sielinku i Marszewie

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ to jedno z wielu wydarzeń, które w tym roku organizuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. W weekend, 21-22 maja, w Gołaszynie odbędą się Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn – Wiosna 2022.

Zaledwie dwa tygodnie później, w weekend 4-5 czerwca, odbędą się targi, dni pola oraz wystawa zwierząt w Sielinku. Jest to największe wydarzenie organizowane przez WODR co roku.

Powrót to Marszewa zaplanowany jest na 19 czerwca, kiedy to odbędą się Marszewskie Dni Pola. Z kolei 3 października w Marszewie zaplanowane są Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ.

Już teraz zachęcam do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu – mówi dyrektor Jacek Sommerfeld.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ