Polska

Polski kandydat do tytułu Europejskie Drzewo Roku. Pierwszy spośród wszystkich pretendentów

2022-07-29 12:13:58 redakcja@produkty-lokalne.pl

Dąb Fabrykant z Łodzi jest polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2022. Przed 180-latkiem poważne zadanie. Broni tytułu, który wywalczył Dąb Dunin zdobywając miano najpiękniejszego drzewa na kontynencie w ubiegłym roku. 

źródło: https://drzeworoku.pl/
źródło: https://drzeworoku.pl/
Zwycięzcę poznaliśmy w marcu. Dąb Dunin zwany Strażnikiem Puszczy Białowieskiej pokonał szesnaście drzew z krajów, które uczestniczą w konkursie. Polski reprezentant zdobył ponad 179 tys. głosów. Drugi był dąb Bankietowy Lasu Conxo z Hiszpanii, a trzeci Wielki Dąb Korkowy z Portugalii. 
 
 
W Polsce konkurs organizuje Klub Gaja, który od 1988 r. prowadzi edukację ekologiczną. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych i rozpoznawalnych akcji nasadzenia z okazji Święta Drzewa przypadającego 10 października. Dzięki temu udało się posadzić ok. miliona nowych roślin w całym kraju. Kolejną koordynacja konkursu, w którym internauci wybierają drzewo z najciekawszą historią. W tym roku było zgłoszonych 16 drzew. Głosowanie trwało przez cały czerwiec. Zwyciężył Dąb Fabrykant z Łodzi
 
 
Drzewo z Polski jest pierwszym tegorocznym kandydatem do tytułu Europejskie Drzewo Roku. W kolejnych tygodniach w mediach społecznościowych organizatora będą przedstawiani zwycięzcy z innych krajów biorących udział w zabawie. 
 
 
Jej celem jest szukanie drzew z ciekawą historią, ale też przypomnienie jak ważne dla ekosystemu są drzewa - także, a może przede wszystkim te stare oraz jaki jest ich wpływ na zmiany klimatu. 

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ