Gastronomia

Schronisko Smaków w Bukowinie kończy współpracę z Magdą Gessler

2021-02-01 10:30:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

1 lutego Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od poniedziałku zmieniło się w Restaurację Schronisko Bukowina.

źródło: fb/Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep
źródło: fb/Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep

Właściciele restauracji po ponad pięciu latach współpracy z Magdą Gessler postanowili ją zakończyć - Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 roku z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? - piszą na profilu facebookowym Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep właściciele - Główny wpływ miało na to “oświadczenie” Magdy Gessler na Jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po ZIELONYM ŚWIETLE od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w “debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała. Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100% należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia. Warto wspomnieć, że w czasie kryzysu nie zwolniliśmy ani jednego pracownika! - tłumaczą właściciele Restauracji Schronisko Bukowina.

Właściciele restauracji są oburzeni działaniem słynnej restauratorki - Nie może być tak, że z jednej strony dostajemy wezwania do zapłaty niemałych sum, a z drugiej publiczny sprzeciw wobec działania lokalu, pomimo poczynionych wcześniej ustaleń. Chcemy tylko normalnie żyć i pracować, płacić wszystkim to, do czego się zobowiązaliśmy – piszą na facebooku.

Firma produkuje także lokalne przetwory najwyższej jakości, a także importuje produkty kuchni włoskiej, ma swoją wędzarnie oraz linię produkcyjną. Sklep można znaleźć pod tym linkiem: http://bit.ly/Sklep_Internetowy_Schronisko

- Od 1 lutego staniemy się Restauracją Schronisko Bukowina. W lutym nastąpi wymiana wszystkich materiałów promocyjnych i etykiet produktów, które sprzedajemy. Poza nazwą nic więcej się nie zmieni. Będziemy iść tą samą drogą, którą podążamy od lat, goszcząc Was w naszych progach. Wciąż będziemy starali się podawać Wam najlepsze jedzenie na Podhalu, robiąc to z największą estetyką i uśmiechem na ustach. Dziękujemy Magdzie Gessler za dotychczasowe pięć lat współpracy, osiągnęliśmy razem naprawdę dużo, tworząc najpopularniejsze miejsce na kulinarnej mapie Podhala. Jest nam przykro, że kończymy współpracę w taki sposób, ale w biznesie trzeba traktować się poważnie, po partnersku – czytamy na facebooku Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep.

 

❎❎ 1 lutego 2021 Schronisko Smaków Magda Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej kończy współpracę z Magdą Gessler. Od...

Opublikowany przez Schronisko Bukowina - Restauracja i Sklep Niedziela, 31 stycznia 2021

Do zaistniałej sytuacji na swoim profilu facebookowym odniosła się również Magda Gessler - TO JUŻ NIE JEST MIEJSCE MAGDY GESSLER. W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem natychmiastowym. Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu. W związku z tym, od 29.01.2021 r. to miejsce nie ma prawa być już firmowane moim nazwiskiem – czytamy na profilu Magdy Gessler.

TO JUŻ NIE JEST MIEJSCE MAGDY GESSLER. W dniu 29.01 z winy franczyzobiorcy rozwiązałam umowę ze skutkiem...

Opublikowany przez Magdę Gessler Niedziela, 31 stycznia 2021

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ