Gastronomia

Spółdzielnia Mleczarska w Strzałkowie – spadkobierca stuletniej tradycji przerobu mleka

2016-01-12 08:30:00 Jakub Chojak

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie jest jedynym przedsiębiorstwem zajmującym się przetwórstwem mleka na obszarze powiatu słupeckiego w województwie wielkopolskim i zarazem spadkobierczynią ponad stuletnich tradycji w zakresie przemysłowego przerobu mleka. Produkty Spółdzielni charakteryzują się wysoką jakością, tradycyjnymi metodami wyrobu oraz dobrymi walorami smakowymi i są sprzedawane na terenie siedmiu województw. Szczególnym uznaniem konsumentów cieszy się twaróg śmietankowy i wiejski ze Strzałkowa, a także masło ze Strzałkowa i jogurt śmietankowy wiejski.

Spółdzielnia Mleczarska w Strzałkowie została założona 9 lipca 1939 r. Od jesieni 2005 r. Spółdzielnią kieruje zarząd w składzie: Piotr Borowski – Prezes Zarządu, Andrzej Ruminkiewicz – Członek Zarządu i Jan Kopaczewski – Członek Zarządu.

Najważniejszy produkt firmy to twaróg śmietankowy, otrzymany z mleka wysoko pasteryzowanego, które poddane procesowi fermentacji z użyciem bakteryjnych kultur starterowych przekształca się w skrzep twarogowy, z którego poprzez odpowiednia obróbkę otrzymujemy ser twarogowy niedojrzewający. Wyrób o barwie jednolitej, lekko kremowej do kremowej, o konsystencji jednolitej, zwartej, smaku i zapachu czystym, lekko kwaśnym. Twaróg śmietankowy pakowany jest ręcznie i jego termin przydatności do spożycia wynosi do 6 dni.

Poza tym asortyment produkowany przez spółdzielnię wyrobów, obejmuje: sery twarogowe: półtłusty i chudy, mleko spożywcze: 2%, 3,2%, śmietany i śmietanki, masło oraz mleczne napoje fermentowane. Produkty Spółdzielni są sprzedawane ma terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i śląskiego.

Szczególnym uznaniem konsumentów cieszy się twaróg śmietankowy i półtłusty, a także masło. W ostatnich latach Spółdzielnia otrzymała ponad 70 nagród i wyróżnień. Najważniejszym wyróżnieniem jest nadane przez Kapitułę pod patronatem Prezydenta Polskiej Rzeczpospolitej Godło Promocyjne TERAZPOLSKA za masło ze Strzałkowa, nadane 3 czerwca 2013 roku w XXIII Edycji Konkursu Na Najlepsze Produkty i Usługi. W powiecie słupeckim tym Godłem została wyróżniona tylko Spółdzielnia – tłumaczy Agnieszka Borowska, PR Manager Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców Strzałkowo.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ