Imprezy

Tour Salon już w środę!

2011-10-23 15:00:00 redakcja@produkty-lokalne.pl

24 października w Poznaniu rozpoczną się Targi Regionów i Produktów Turystycznych – tym razem odbywające pod hasłem “W cztery dni dookoła świata”.

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON
Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON

Od 24 do 27 października tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich zmienią się w pachnącą przyprawami kolorową oazę tłumnie odwiedzaną przez poznaniaków i przyjezdnych z Polski oraz różnych zakątków świata. Właśnie wtedy obchodzone jest prawdziwe święto turystyki oraz biznesu turystycznego – Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON.

– Śmiało można powiedzieć, że są to targi turystyczne o najdłuższej tradycji w Polsce, które w tym roku obywają się po raz 23. Tegoroczne hasło „W cztery dni dookoła świata” idealnie opisuje charakter wydarzenia, podczas którego przedstawiciele biur podróży, wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, hotele, ośrodki spa i wellnes, usługodawcy w turystyce oraz przewoźnicy przez cztery targowe dni będą mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, podpisania umów na przyszły sezon z wieloma kontrahentami z Polski i zagranicy, a w dodatku wszystko to będzie możliwe w jednym miejscu – powiedziała Anna Myślak, dyrektor targów Tour Saon.

Na targach dostępne będą oferty z bardziej odległych miejsc na świecie – Singapuru, Republiki Seszeli, RPA, Indii, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Brazylii; i tych nieco bliższych – Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Finlandii, Hiszpanii, Grecji, Ukrainy, Czech, ale nie zabraknie też propozycji spędzenia wolnego czasu pośród urokliwych zakątków Polski.

Targi Tour Salon dedykowane są dla profesjonalistów (24 i 25 października ) i dla szerokiej publiczności (26 i 27 października). Dlatego wydarzenia towarzyszące targom skrojone są na miarę potrzeb dwóch różnych grup zwiedzających.

Mozaika ofert, konkursów, pokazów na stoiskach przyprawią o zawrót głowy! A będzie w czym wybierać! Swój udział w targach potwierdziło ponad 650 wystawców. Ekspozycje targowe będą dostępne w pawilonie 5 i 6A. Dodatkowo w pawilonie 5 przygotowano scenę, na której globtroterzy opowiadać będą o swoich ekscytujących i barwnych podróżach, regiony polski prezentować swoje dokonania kulturalne. Dla profesjonalistów mamy szeroka gamę wydarzeń towarzyszących, które będą organizowane w salach w paw. 6a, w Centrum Prasowym oraz w pawilonie 14.

Uroczyste otwarcie Targów Tour Salon obędzie się 24 października o godz. 11.00, w trakcie którego rozdane zostaną m.in. prestiżowe nagrody Tour Salonu – Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tegorocznym Krajem Partnerskim targów Tour Salon jest Palestyna. – Targi Tour Salon to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez turystycznych, zwłaszcza dla Palestyny, dla której ten rok jest pełen wyzwań. Dla nas targi Tour Salon to możliwość wzmocnienia relacji i miejsce inspiracji. Chciałabym wysłać specjalne zaproszenie dla Polaków, by odwiedzili Palestynę w 2013 roku, ponieważ Palestyna jest jednym z najbardziej znanych miejsc na świecie, w którym mieszczą się najważniejsze skarby historyczne i kulturowe ludzkości – zaznacza Rula Maayah, Minister Turystki i Starożytności państwa Palestyny.

Z kolei Regionem Partnerskim jest województwo Małopolskie. To między innymi dzięki tej pozycji Małopolska w sposób szczególny będzie się promowała w Poznaniu. – Prezentacja regionu na najważniejszych targach turystycznych w Polsce to okazja do spotkania z naszą bogatą ofertą turystyczną i słynną gościnnością. Koralowa, multimedialna prezentacja, jaką przygotowaliśmy dla wszystkich odwiedzających targi, skrywa wszystko, czym chlubią się Małopolanie– zapowiada Marek Sowa, marszałek Województwa Małopolskiego.

Jest to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów z branży turystycznej, na którym poruszane będą ważne problemy zarówno podczas przygotowanych licznych konferencjach, seminariach i warsztatach oraz podczas bezpośrednich spotkań. Na targach będę obecne wszystkie polskie izby i stowarzyszenia turystyczne, a także Stowarzyszenie Europejskich Tour Operatorów (ETOA).

Polska Organizacja Turystyczna oraz Forum Turystyki Przyjazdowej zaprasza spotkanie zamknięte (wyłącznie za potwierdzonym zgłoszeniem) – Spotkanie plenarne członków Forum Turystyki Przyjazdowej. Forum jest nieformalną organizacją grupującą polskie biura podróży działające w turystyce przyjazdowej, której celem jest współpraca z Polską Organizacją Turystyczną w zakresie promocji Polski, jako kraju o dużym potencjale turystycznym, na rynkach zagranicznych Forum Turystyki Regionów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna przygotowało Ogólnopolskie spotkanie Lokalnych Organizacji Turystycznych pod nazwą FORUM LOT. Na spotkaniu omawiane będzie funkcjonowanie LOTów w Polsce oraz zostaną przedstawione wyniki badan stanu LOT. Planowana jest też dyskusja na temat kluczowych potrzeb i oczekiwań organizacji.Ponadto, w trakcie targów odbędzie się zamknięte Spotkanie Grupy Roboczej ds. Turystyki Polsko-Palestyńskiej, której patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Po raz kolejny odbędą się też warsztaty Travel 2.0. Podczas praktycznych warsztatów niezależni eksperci i praktycy zorganizują interaktywne spotkania, na których dominować będzie tematyka marketingu internetowego w branży turystycznej.

Z kolei dla zainteresowanych rynkiem turystycznym w Rosji i na Ukrainie, Polska Organizacja Turystyczna przygotowała warsztaty, które odbędą się w drugi dzień targów, tj. 25 października. W tym samym dniu POT zaprasza także na warsztaty na temat produktu SPA, wellness i uzdrowisk.

Dla regionów i miast targi Tour Salon są idealnym forum promocji. W tym roku, uzupełnieniem ekspozycji targowej miasta Katowic będzie konferencja promująca produkt markowy MICE. Wydarzenie to odbędzie się w ramach projektu „Przeprowadzenie kampanii promocyjnej produktu turystyki biznesowej Katowic”. Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na spotkanie ws. Akceptacji koncepcji kreatywnej kampanii promocyjnej województwa Wielkopolskiego.

Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej organizuje zaś spotkanie na temat klauzul niedozwolonych w turystyce w kontekście współpracy z UOKiK.

Jak zwykle wystawcy przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy lubią podróże – te bliskie i te dalekie.

Tegorocznym Krajem Partnerskim targów Tour Salon jest Palestyna. Każdy z pewnością słyszał o Betlejem i Jerozolimie, a przecież jest tam wiele innych ciekawych miejsc do odwiedzenia. Wizyta na targach daje możliwość bliższego przyjrzenia się temu krajowi, poznania jego kultury, kuchni i muzyki. Kto wie, być może po wizycie na targach następne wakacje spędzimy właśnie tam?

Kto wsiądzie do Koralowego Wehikułu?

Regionem Partnerskim targów jest Małopolska. Piękno przyrody i bogactwo dziedzictwa kulturowego, doskonałe walory uzdrowiskowe sprawiają, że jest to jeden z najliczniej odwiedzanych województw w Polsce. Czerwone korale – symbol Małopolski – będą dosłownie toczyć się po targach poznańskich. Na Tour Salonie kursować będzie niezwykły Koralowy Wehikuł. W trakcie ekscytującej podróży wehikułem, która doprowadzi podróżnika do stoiska Małopolski, pasażer obejrzy na zamontowanym w pojeździe ekranie filmy i zdjęcia z regionu. Ta „Podróż do Małopolski" będzie tylko przedsmakiem atrakcji, jakie czekają na turystów w samym regionie, a wcześniej na stoisk.

Poczuj zapach pieprzu i wanilii

W sobotę gościem specjalnym targów będzie Elżbieta Dzikowska – znana z kultowego programu „Pieprz i wanilia” oraz z serii książek subiektywnie opisujących polskie atrakcje turystyczne – „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”. Na pewno spotkanie z podróżniczką przeniesie wszystkich słuchaczy w niezwykłe krainy i regiony oraz sprawi, że zapomnimy chociaż przez chwilę o coraz chłodniejszej październikowej aurze. Start w sobotę o godz. 11.00 w pawilonie 5 na scenie, następnie o godz. 12.00 w Sali Zielonej, Hol Wschodni Elżbieta Dzikowska rozpocznie swoją prezentacje, a następnie będzie można otrzymać autograf znanej podróżniczki.

ELŻBIETA DZIKOWSKA – znana podróżniczka, zajmuje się fotografią artystyczną (wiele wystaw w muzeach i galeriach) i dokumentalną, którą wykorzystuje do ilustrowania swoich książek, zwłaszcza subiektywnych przewodników „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” i albumów (m.in. „Uśmiech świata”).

“Priwiet, Bajkał!” 
Czy wiecie, że Bajkał to najstarsze, najgłębsze, najczystsze i najbardziej niesamowite jezioro świata? Leży w samym centrum Azji, w otoczeniu potężnych gór i surowych krajobrazów. Choć ludzi jest tam niewielu, zaskakuje kulturowa różnorodność mieszkańców regionu i mnogość polskich akcentów… Siedem lat temu Bajkał zaczarował Alicję i Jędrzeja Łukowskich oraz „zmusił” ich do stałych powrotów – w podróżach indywidualnych i wyprawach zorganizowanych. 
W sobotę o godz. 14.00 w Sali Zielonej, Hol Wschodni, zapraszamy do wspólnej podróży nad „Święte Morze Syberii”, w trakcie której będzie można przyjrzeć się potędze bajkalskiej przyrody, zobaczyć najpiękniejsze zakątki Przybajkala, wyruszyć w dzikie góry, poznać kilku niezwykłych ludzi, skosztować wybornego samogonu, a na koniec – przejechać się Koleją Transsyberyjską. 

ALICJA I JĘDRZEJ ŁUKOWSCY – pół roku spędzili w Irkucku na wymianie studenckiej, trafili wtedy do wielu niezwykłych miejsc i poznali niesamowitych ludzi. Są autorami przewodnika turystycznego „Bajkał i góry Przybajkala”, którego drugie wydanie ukaże się w grudniu 2012 r.

Szept amazońskiego potoku
W piątek na show ze slajdami, filami, muzyką oraz opowieścią: ŚLADEM SZEPTUAMAZOŃSKIEGO POTOKU zaprasza Stefan Czerniecki. Będzie to opowieść o dziewiczym odcinku Orinoko, tajemniczych tepui występujących w zakazanym i niedostępnym regionie Amazonas w południowej Wenezueli. To indiańskie legendy, wojskowe przeszukiwania, czy wreszcie ucieczka przed anakondą… Od kilkunastu lat wenezuelski reżim nie wpuszcza w ten region żadnego eksploratora. Czerniecki jest jednym z pierwszych, któremu się to udało. Start w piątek o godz. 16.00 w paw. 6a, w Sali Konferencyjnej II.

STEFAN CZERNIECKI – podróżnik, eksplorator dziewiczych rejonów świata – przede wszystkim ukochanej przez niego Ameryki Południowej, członek Alpinus Expedition Team, dziennikarz, autor książki „Dalej od Buenos”.

Daj nura!
Przybywa osób uzależnionych od smaku adrenaliny w ustach, a nurkowanie to zapewnia. Po raz pierwszy na targach Tour Salon zadebiutuje Wyspa Nurkowa, na której będzie można porozmawiać przy niecodziennej scenerii pomostu, łódki, piasku i leżaków o nurkowaniu. Na Wyspie Nurkowej odbędą się szkolenia na temat bezpieczeństwa w wodzie. Będzie też kącik techniczny i sidemountowy dla zainteresowanych lub bardziej zaawansowanych. Będzie też wystawa zdjęć i filmów z polskich niedalekich wód.

Autokar KKS LECH Poznań
Na „Ekspozycji autokarów” Biuro Podróży Fanclub wystawi autokar klubu KKSLECH Poznań, który z pewnością będzie największą tego typu atrakcją dla fanów poznańskiego klubu sportowego i nie tylko.

Tanie latanie z Poznania
Weekendowy wyjazd do Paryża czy Barcelony, w dodatku tani? Czemu nie! Klub Latamy z Poznania zaprasza w piątek 26 października w godzinach 11-13 na mini warsztaty taniego latania „Lataj z głową – czyli co nieco o tanim lataniu”. W programie m.in. podstawy taniej rezerwacji, czyli jak uniknąć opłat dodatkowych, sekrety przesiadek oraz ćwiczenia praktyczne. 
Spotkaj się Jackiem Pałkiewiczem
Na stoisku magazynu PODRÓŻE (paw. 5, stoisko 79) gościć będą znani podróżnicy: Michał Kruszona (w piątek od godz. 15.00), Jacek Pałkiewicz (w sobotę od godz. 12.00) oraz Tadeusz Biedzki (w sobotę, od godz. 13.30).

Zagraj w MULTI-CULTI na targach Tour Salon 2012
Czy wiesz jak obchodzi się Wielkanoc w Hiszpanii? Interesuje Cię czym jest święto Songkran albo jak wygląda instrument muzyczny Sitar?
Gra Multi-Culti pozwoli Ci wykazać się swoją wiedzą oraz zdobyć nową od innych. Wiele intrygujących zdjęć, filmów i ciekawostek dotyczących różnych narodów wprowadzi Cię w zaczarowany świat międzykulturowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy, w czasie której zapewniamy wiele pozytywnych emocji!

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ