Rękodzieło

Wielkopolska zaprasza na Smaki Regionów - WSTEP BEZPŁATNY!

2023-09-22 10:50:56 reklama@produkty-lokalne.pl

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, jak co roku, zaprasza na swoje stoisko podczas Targów „Smaki Regionów”. Organizatorami wydarzenia są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związek Województw RP. Tegoroczna edycja jednego z najsmaczniejszych wydarzeń kulinarnych, w którym prezentowane będą produkty regionalne niemal  z wszystkich zakątków Polski potrwa od 29 września do 1 października, w pawilonie 3A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

smaki regionów2 zaakceptowany przez Marszał ka
smaki regionów2 zaakceptowany przez Marszał ka

Serdecznie zapraszam na stoisko Samorządu Województwa Wielkopolskiego, gdzie produkty regionalne zaprezentuje 30 wystawców z całej Wielkopolski. Będą to producenci zdrowej, lokalnej żywności, restauratorzy oraz przetwórcy, których wyrobom nie sposób się oprzeć. Ponadto targom towarzyszy wiele inicjatyw związanych z promowaniem niemarnowania żywności– mówi Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Koneserzy żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych recepturach będą mogli spróbować m.in. mięsa i wędliny, sery – smażone, kozie czy dojrzewające, przetwory mleczne, miody, wyroby piekarnicze i cukiernicze, przetwory owocowo-warzywne z ekologicznych gospodarstw czy oleje tłoczone na zimno. Podczas trzydniowego święta żywności Samorząd Województwa Wielkopolskiego przygotował wiele atrakcji, w tym pokazy kulinarne z udziałem znanego kucharza.

W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie szef kuchni Laurentiu Zediu, znany z licznych występów telewizyjnych jako Chef Lorek. Podczas pokazów kulinarnych, które odbędą się w piątek od godz. 10.15 do godz. 15.00 dla uczniów szkół gastronomicznych z Wielkopolski oraz w sobotę od godz. 10.00, podczas otwartego pokazu dla zwiedzających, zaprezentuje m.in. dania z wykorzystaniem żywności zagrożonej marnotrawstwem.

Również w sobotę o godz. 12.15 po raz pierwszy odbędzie się Bitwa Małych Mobilnych Kuchni Warsztatowych, w której gotowanie promujące niemarnowanie jedzenia zaprezentują wielkopolskie banki żywności. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ