Wina

Winnica Wieczorków – winiarstwo sposobem na życie!

2016-02-21 13:00:00 Jakub Chojak

Właścicielem Winnicy jest Paweł Wieczorek. – Nasza przygoda z winoroślą i winem zaczęła się w 2005 roku, kiedy to posadziliśmy pierwsze 100 krzewów winorośli różnych odmian, aby sprawdzić jakie szczepy będą najbardziej odpowiednie do naszych warunków. Przez kilka lat testowaliśmy odmiany i uczyliśmy się, jak w profesjonalny sposób uprawiać winnicę i produkować wino o niepowtarzalnym aromacie i smaku – początki winnicy przybliża Paweł Wieczorek.

Początkowa przygoda bardzo szybko przerodziła się w sposób na życie i ucieczkę z dużego miasta z powrotem w rodzinne strony. Sprzedaż wina właściciele rozpoczęli w 2014 r. Obecnie winnica zajmuje powierzchnie 1,5 ha, a produkowane są w niej wina białe i czerwone wytrawne, białe oraz półwytrawne.

Winnice Wieczorków usytuowane są w dwóch lokalizacjach. – Pierwsze posadzone przez nas krzewy rosną we wsi Borek w Dolinie Wiły. Drugą lokalizację stanowią malownicze, południowe pagórki okolic Kazimierza nad Wisłą we wsi Rzeczyca. Tu właśnie rośnie 1,5 hektarowa winnica posadzona w 2013 roku. Na miejscu prowadzimy bezpośrednią sprzedaż naszych win. Dodatkowo wina można również kupić w sklepie internetowym oraz w Warszawie, Lublinie czy Kazimierzu Dolnym – dodaje Paweł Wieczorek.

Więcej o Winnicy Wieczorków i internetowym sklepie z winami dowiecie się: tutaj

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ