Hotele

Zamek Czocha – niezwykły hotel, wyjątkowa zupa grzybowa i plan filmowy!

2016-02-06 14:00:00 Jakub Chojak

Zamek Czocha w Suchej jako hotel działa od 2004 r. Należy do spółki Grupa Hoteli WAM, która jest właścicielem kilkunastu hoteli w całej Polsce. Malowniczo położony zamek to doskonałe miejsce do kręcenia filmów, zwiedzania tajnych korytarzy i spróbowania szlacheckiej zupy grzybowej w hotelowej restauracji. W 2012 r. Zamek Czocha został wyróżniony przez miesięcznik National Geographic Traveler jako jeden z „7 nowych cudów Polski”.

 

Hotel w Suchej to przepięknie położony, wspaniały XIII-wieczny zamek, który wznosi się na granitowym wzgórzu z widokiem na jezioro i cudowną okolicę. Przez stulecia w tej średniowiecznej twierdzy mieszkało wiele szlacheckich rodzin. Historię zamku można poznać podczas wycieczki z przewodnikiem. Rycerskie pojedynki, koncerty muzyki kameralnej oraz uczty przy ognisku i muzyce na żywo wskrzeszają na nowo tradycje Zamku Czocha.

Obiekt jest otwarty dla gości hotelowych jak i zwiedzających, można tu urządzić wesele lub przenocować w Komnacie Książęcej z efektownym łożem z zapadnią do usuwania niewygodnych kochanków. Oryginalny, historyczny wystrój pozwala na wypoczynek w otoczeniu fos i murów warownych, a także na organizację niepowtarzalnych bankietów, imprez dla firm, eventów, spotkań czy wystaw.

Zamek posiada 108 miejsc noclegowych w 45 pokojach (w tym pokoje “tematyczne”, komnata książęca) oraz restaurację. Wizytówką zamkowej restauracji są bale, imprezy plenerowe (np. grillowanie) oraz biesiady. W Zamku znajdują się 4 unikatowe sale konferencyjno-bankietowe z niezbędnym wyposażeniem. Organizowane są szkolenia menedżerskie oraz szkolenia zamknięte dla firm połączone z integracją.

Obiekt dysponuje kawiarnią oraz restauracją, w której można spróbować tradycyjnych dań kuchni polskiej. Najważniejszy produktem podawanym w hotelowej restauracji jest szlachecka zupa grzybowa, która jest wpisana do Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska. Zupa posiada niepowtarzalny smak uzyskany dzięki wyśmienitym borowikom szlachetnym. Głównym produktem w zupie są borowiki szlachetne. Receptura była tworzona przez lata. – Udoskonalamy ją na podstawie zebranych doświadczeń kulinarnych – podkreślają przedstawiciele. Śniadanie w formie bufetu wliczone jest w cenę pokoju. Na werandzie organizowany jest grill.

Zamek położony jest w malowniczej i odosobnionej okolicy w pobliżu miejscowości Leśna. Latem na pobliskim jeziorze można uprawiać sporty wodne, a liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe pozwalają na odkrywanie pięknej przyrody oraz pobliskich ruin zamków. To miejsce wprost stworzone dla osób szukających wytchnienia i odpoczynku od gwaru i tempa życia w wielkim mieście, szukających niestandardowych form wypoczynku i atrakcji.

Podczas pobytu w Zamku i najbliższej okolicy nie sposób się nudzić. Spośród wielu atrakcji warto polecić m.in.: nocne zwiedzanie Zamku i Sali Tortur z przewodnikiem, w towarzystwie Białej Damy, zwiedzanie Zamku w dzień z przewodnikiem, zwiedzanie Sali Tortur i Muzeum Przedzamcza, rejsy stateczkiem wycieczkowym po jeziorze Leśniańskim (od maja do września), degustacje miodów pitnych w Winiarni Zamkowej, militarne zabawy integracyjne na pobliskim torze sprawnościowym, wycieczki autami wojskowymi po okolicy, sauna oraz siłownia i wiele innych.

Tym, co odróżnia zamek od innych hoteli, są tajne przejścia czyli korytarze w ścianach, sprytnie zamaskowane przed oczami ciekawskich. W ciągu dnia dostępne są dla gości, zaś w nocy spaceruje nimi Biała Dama – dobry zamkowy Duch. Czocha tętni życiem o każdej porze roku; często spotkać tu można pasjonatów historii i osoby z pierwszych stron gazet. Zainteresowanie zamkiem w mediach jest naprawdę duże, zaś specyficzny klimat miejsca zachęca filmowców do pracy twórczej; powstało tu wiele filmów polskich i zagranicznych, m.in. „Gdzie jest generał”, „Wiedźmin”, „Dwa światy”, „Sensacje XX Wieku”, „Święta wojna”, „Tajemnica Twierdzy Szyfrów”, ,,Marion – królowa złodziei”, ,,Legenda”, „Dywersant” i wiele innych.

Przeglądaj zasoby Produkty-lokalne.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ